אבי דיכטר נשאר מחוץ לממשלה ותוקף את נתניהו

"עשרות אלפי אנשים בהם מתפקדי ליכוד רבים ומצביעי ליכוד, תמהים איך זה קורה שנתניהו החליט כך למרות מיקומי בעשירייה", תקף דיכטר.

ערוץ 7 , כ"ג באייר תש"פ

אבי דיכטר
אבי דיכטר
צילום: שמואל אדלר

ראש השב"כ לשעבר ח"כ אבי דיכטר תקף היום (ראשון) בחריפות את ראש הממשלה נתניהו על כך שהותיר אותו מחוץ לממשלה שתושבע בצהריים.

"בכנסת הבאה אמלא את תפקידי בגאווה ובגאון כחבר כנסת מן המניין", הכריז דיכטר וציין, "לצערי, ראש הממשלה נתניהו החליט שלא למנות אותי כשר בממשלתו".

לדברי דיכטר, "גם בשיחתנו הלילה לא שמעתי נימוק שיכול לשכנע אותי או כל אדם אחר, מדוע לא נמצאתי ראוי על ידו לתפקיד של שר ולחבר קבינט ביטחוני. עשרות אלפי אנשים בהם מתפקדי ליכוד רבים ומצביעי ליכוד, תמהים איך זה קורה שנתניהו החליט כך למרות מיקומי בעשירייה ברשימת הפריימריז, ומהעובדה שכיהנתי פעמיים כשר בממשלה וראש שב״כ לשעבר".

"יחד עם זאת, אני איש ליכוד ואדם ממלכתי המכבד החלטות שקיבל מי שהסמכות בידו ולכן אתמוך בממשלה שבה מכהנים לא מעט מחברי הקרובים בליכוד ובכלל, ומאחל להם בהצלחה", הוסיף.

לדבריו, "בארבע השנים האחרונות הצלחתי להוביל חקיקה עם רוב של למעלה מ60 חברי כנסת. גם את חוק הלאום, וגם את חוק קיזוז משכורות מחבלים. עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה, ואני בן גאה לעם הנצח. את ניסיוני הבטחוני, המדיני ואת חזוני למדינת ישראל אמשיך לקדם כחבר כנסת. דרושות רפורמות משמעותיות בתחומים רבים, ואעשה כל שביכולתי כדי להוביל אותן. ומילה לסיום. ליכודניקים יקרים, נתתם בי את אמונכם וסייעתם לי לקפוץ 16 מקומות בפריימריז. לא אאכזב אתכם. נמשיך לפעול יחד ולא נוריד ראש".