מדליקים את האור בביתבאדיבות עמותת "אבוקת אור"

כשבנה אריאל, היה בן 20 גילתה רות ולד, שאין מסגרת שמתאימה בעבורו. בנה, נולד עם תסמונת נדירה בשם 4ML מחלת אגירה, המתבטאת בעיוורון, אילמות, מוגבלות פיסית ומוגבלות שכלית התפתחותית.

לאחר חיפושים רבים, שבהן לא נמצא פתרון שנותן מענה לאנשים המתמודדים עם שילוב מוגבלויות שכולל עיוורון ונכויות מורכבות נוספות, החליטה רות ולד להקים עמותה משל עצמה "אבוקת אור". מסגרת שתתאים את עצמה לילד שלה ולילדים נוספים ותעזור להם להתפתח ולגדול ביחד מתוך תחושת משפחתיות, שמחה ויציבות.

זה התחיל במרכז יום, שאליו הצטרפו בהתנדבות אנשי מקצוע מהשורה הראשונה שרצו לעזור וכך בנו מסגרת פעילות בדגש על מיצוי היכולות הטמונות בכל אחד ואחת מהילדים. "היה לי חשוב לשים דגש על נפשו של האדם. שיוודע שיש בפנים אדם שלם, גם אם הוא מאוד מאותגר ביכולות הפיזיות שלו. שאנשים שיעבדו עם החניכים ידעו להתייחס אל האדם שבתוך הגוף המאותגר " מספרת ולד.

עם השנים העמותה גדלה והצטרפו אליה עשרות חניכים. בשנת 2016 לאחר טלטלות רבות ומתוך צורך שנבע מהשטח,החליטה עמותת "אבוקת אור" ליטול על עצמה גם את הפעלת מערך הדיור של חניכיהם בכדי לשמור על היציבות. וכיום יש באבוקת אור חמש דירות הנותנות מענה של 365 ימים בשנה לחניכים המתמודדים עם עיוורון ומוגבלויות נוספות.

העמותה תומכת בהם, במרכז היום של אבוקת אור הם עוסקים בעבודות המתאימות ליכולותיהם, ישנם גם חוגים שיקומיים מגוונים, פעילות חברתית עשירה, פיזיוטרפיה וטיפולים נוספים. אבוקת אור שומרת על יציבות ובעיקר מהווה משפחה גדולה וחמה.

בימים אלו יוצאת עמותת "אבוקת אור" לקמפיין גיוס המונים על מנת לרכוש דירות קבע עבור החניכים.

"יש לנו רשימת המתנה של משפחות שרוצות לשבץ את ילדיהם בדירות העמותה כדי שנוכל לתת מענה גם להם. לצערינו, התקציבים פשוט לא מספיקים. כיום, אנחנו שוכרים את כל הדירות, דבר הגורם חוסר יציבות, כי בכל שנה מחדש איננו יודעים אם נוכל להמשיך לשכור את הדירה או שנצטרך לצאת בגלל שיקולים שאינם תלויים בנו.

כל מעבר דירה קשה במיוחד לדיירים כמו ילדינו. ולוקח זמן רב מאד לעיתים חצי שנה ויותר עד שהם חוזרים לתפקד ולחוש ביטחון בדירה חדשה. דירות קבע יאפשרו לנו להמשיך לתת לחניכים שלנו תחושת יציבות ובטחון ולפתוח את שערינו לאלו הממתינים ומבקשים להצטרף אל המשפחה", אומרת רות ולד.