אובמה ממשיך במתקפה על טראמפ

לאחר שכינה את התנהלות טראמפ "אסון כאוטי מוחלט", הנשיא אובמה ממשיך במתקפה על הממשל הנוכחי: "אפילו לא מתיימרים להיות אחראים".

ניסן צור - ערוץ 7 , כ"ג באייר תש"פ

חילופי המהלומות המילוליות בין הנשיא לשעבר ברק אובמה לנשיא הנוכחי דונלד טראמפ ממשיכות.

לאחר שבשבוע שעבר כינה את התנהלות ממשל טראמפ במגיפת הקורונה "אסון כאוטי מוחלט" וזכה בתגובה למתקפת ציוצים מצד הנשיא טראמפ שכינה את התערבותו של הנשיא לשעבר "הפשע הפוליטי הגדול ביותר בהיסטוריה של ארה"ב", המשיך אובמה לתקוף את מחליפו בתפקיד.

בנאום שנשא אונליין בפני בוגרי מכללות ואוניברסיטאות, אמר אובמה כי מגיפת הקורונה חשפה כישלונות בהנהגת ארה"ב.

"יותר מכל דבר אחר, המגיפה הזו סוף סוף קרעה את באופן סופי ומוחלט את הוילון מעל הרעיון שכל כך הרבה אנשים הנמצאים בתפקידים אחראיים יודעים מה הם עושים. רבים מהם אפילו לא מתיימרים להיות אחראיים", אמר אובמה.

הוא גם התייחס בהרחבה להשפעה שיש למגיפת הקורונה על האוכלוסיה השחורה בארה"ב והעובדה כי רבים מהקורבנות היו כהי עור. "מחלה כמו זו רק מדגישה את אי השוויון הבסיסי והמכשולים הנוספים שהקהילות השחורות היו צריכות להתמודד איתן באופן היסטורי במדינה הזו", אמר הנשיא לשעבר.

לאחר מכן הוא התייחס למקרה המוות של אחמאוד ארברי, אזרח כהה עור שיצא לריצה בחודש פברואר ונורה למוות בידי שני אזרחים לבנים. "אי השוויון הגזעי בארה"ב מתבטא בכך שכאשר אדם שחור יוצא לריצה, כמה אנשים מרגישים שהם יכולים לעצור אותו, לחקור אותו ולירות בו אם הוא לא יענה לשאלות שלהם. זה תלוי בכם אם העולם הזה ישתפר", אמר אובמה.