ח"כ גדי יברקן ערוץ 7

ח"כ גדי יברקן (ליכוד) אמר היום (ראשון) במשדר ערוץ 7 מהשבעת הממשלה במשכן הכנסת כי הוא גאה על כך שלא הסכים להיעתר לחיזוריו של ראש הממשלה כבר בכנסת ה-21.

על התפקיד שקיבל בממשלה ה-35 סיפר: "אני אהיה סגן השר לביטחון פנים והממונה על שילוב יוצאי אתיופיה. אני הכי שמח שיש, בכלל לא מאוכזב. הגעתי למקום שאני מאוד רציתי וזאת הייתה גם בקשה שלי מראש הממשלה ואני גאה ושמח על כך שאני חלק מהממשלה".

ח"כ יברקן התייחס לעזיבתו את מפלגת כחול לבן והצטרפותו למפלגת הליכוד. "המהלך הפוליטי שלי היה כתוב על הקיר לפני שעשיתי אותו כי בכנסת ה-22 כשבאו להקים ממשלה בתמיכת הרשימה המשותפת, שלושת הח"כים, צביקה האוזר יועז ואני, עמדנו על הרגליים האחוריות".

לדבריו, "כשהבנתי שהריטואל הזה יחזור על עצמו גם בכנסת ה-23 לא יכולתי להתמודד גם באותה תמונה, ובנוסף לזה נושאים של הקהילה שרציתי לקדם לא קודמו, אני קיבלתי את ההחלטה שלי לחזור הביתה לליכוד".

"למרות שראש הממשלה חיזר אחרי עוד מהכנסת ה-21, אם הייתי נענה אז היינו היום בכנסת ה-21 והממשלה הייתה קיימת שנה", ציין, "אני ממש גאה על כך שלא עשיתי סחר מכר ובטח לא להיבחר דרך מפלגה מסוימת ולקחת את המנדט שלה וממש לעשות פעולה שבוחריי לא נתנו לי".