הכנסת אישרה היום (ראשון) את הקמת ממשלת האחדות בראשות בנימין נתניהו ובני גנץ, אחרי שנה וחצי של פלונטר פוליטי ושלוש מערכות בחירות.

בעד הקמת הממשלה הצביעו 73 חברי כנסת. 46 חברי כנסת הצביעו נגד.

ראש הממשלה נתניהו אמר בפתח ישיבת הממשלה הראשונה: "אני משוכנע שנפתיע, כמו שלא האמינו שנגיע ליום הזה. אני משוכנע שנעשה את כל מה שתכננו יחד, כי המשימה היא גדולה והמדינה חשובה. היינו צריכים, בגלל דרישות ממשלת האחדות, להצטמצם עם הרבה אנשים לקצת מקומות".

ראש הממשלה החלופי בני גנץ אמר: "אחריות היא הבחירה העליונה שלנו, ואחדות היא השיטה הפוליטית שלנו. אני מקווה שבצד סדר העדיפויות שראש הממשלה דיבר עליהם, ואין ספק שיהיו לנו הרבה שעות תוכן קונקרטי וויכוחים מקצועיים, אם נדע לעבוד ביחד - הרי שבאנו על שכרנו".

שקד: נתניהו זרק בצידי הדרך את הציונות הדתית ואת הימין האידיאולוגיערוץ כנסת

בראיון לגלי צה''ל אמר היום נתניהו כי הצטער על כך שמפלגת ימינה, נציגת הציונות הדתית, נותרה מחוץ לממשלה החדשה.

''הצטערתי. מקומם הטבעי הוא בתוך הממשלה, הצענו להם את משרד החינוך, ירושלים ומורשת, סגן שר עם החטיבה להתיישבות ושירות לאומי, גם גרעינים תורניים, הכל, אני לא טרקתי את הדלת'', אמר נתניהו.

על תהליך הרכבת הממשלה אמר נתניהו, "ניסינו לראות אם אפשר להזיז את הקובייה ההונגרית ובסוף יצאה תוצאה טובה מאוד למדינת ישראל".

ראש הממשלה נשאל על האיומים נגד היועמ"ש מנדלבליט בשבוע האחרון ואמר "אני לא רוצה שתהיינה התקפות נגד אף אחד, כולל לא נגד בני משפחתי".