נתניהו ופומפאו
נתניהו ופומפאוצילום: קובי גדעון /לע"מ

מנהיגי העולם בירכו הערב (ראשון) על הקמתה של ממשלת האחדות בישראל, אחרי שלוש מערכות בחירות ופלונטר פוליטי שנמשך שנה וחצי.

מזכיר המדינה האמריקני מייק פומפאו כתב בטוויטר, "ברכות חמות על הקמת הממשלה החדשה בישראל. אנו ברי מזל שיש לנו בעלת ברית ושותפה כה איתנה ונמשיך לעבוד במרץ להבטחת הביטחון והשגשוג של אזרחי ישראל וארה"ב".

השגריר האמריקני בירושלים, דיוויד פרידמן, בירך הן את נתניהו והן את גנץ. "מזל טוב לראש הממשלה בנימין נתניהו, לראש הממשלה החליפי, בני גנץ, ולאזרחי ישראל לרגל כינון הממשלה החדשה. ארצות הברית מצפה להעצים את שיתוף הפעולה והקשר החזק בין המדינות".

ראש ממשלת הודו, פרסם ציוץ בעברית בחשבון הטוויטר שלו, כפי שכבר עשה בעבר. הוא כתב תחילה לנתניהו, "מזל טוב ידידי, בנימין נתניהו, על הקמת ממשלתך החמישית בישראל".

בהמשך התייחס גם לראש הממשלה החליפי ואמר, "אני מאחל לך ולבני גנץ הצלחה רבה ומצפה להמשך שיתוף פעולה הדוק עם הממשלה החדשה, ולחיזוק השותפות האסטרטגית בין הודו לישראל".

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין כתב לנתניהו, "אני מקווה שהממשלה החדשה בהנהגתך תמשיך בקו פיתוח היחסים בינינו באופן שישרת את האינטרס של אזרחי רוסיה ואזרחי ישראל ויסייע להשגת שלום, ביטחון ויציבות".

קנצלר אוסטריה, ידיד אישי של נתניהו כתב לו, "ברכות לראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו. אני מצפה בכיליון עיניים להעמיק את הקשר המצוין בין המדינות שלנו. נמשיך במאמץ המשותף להיאבק באנטישמיות על כל הצורות שלה. אני מבקש לברך גם את ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון, בני גנץ. כפי שהצהרתי בעבר, ביטחונה של ישראל אינו ניתן לערעור מבחינתנו".

קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל כתבה לראש הממשלה, "ברכות לרגל הקמת הממשלה החדשה שאני מאמינה שתמשיך את שיתוף הפעולה בינינו. גרמניה תפעל בכל הכוח למען מדינת ישראל ולמען השלום במזרח התיכון".