כל מה שרציתם לדעת על ציפויי שיניים – סוגים ומחירים

כולנו רוצים שיניים צחורות ומושלמות המסודרות כפנינים האחת ליד רעותה, יש ברי מזל שנולדו כך, אך לא כולנו נחנו במתת זו מלידה.

ד"ר ספי פורת , כ"ד באייר תש"פ

לפני ואחרי
לפני ואחרי
יח"צ

"שִׁנַּ֙יִךְ֙ כְּעֵ֣דֶר הָֽרְחֵלִ֔ים שֶׁעָל֖וּ מִן-הָרַחְצָ֑ה שֶׁכֻּלָּם֙ מַתְאִימ֔וֹת וְשַׁכֻּלָ֖ האֵ֥ין בָּהֶֽם". כבר בשיר השירים היללו שיניים יפות ולבנות כתיאור ומשל ליופי ושלמות.

כולנו רוצים שיניים צחורות ומושלמות המסודרות כפנינים האחת ליד רעותה, יש ברי מזל שנולדו כך, אך לא כולנו נחנו במתת זו מלידה.

לשמחתנו, רפואת השיניים האסתטית המשלבת מדע ואמנות, מציעה פתרונות מעולים, המאפשרים למי שחפץ בכך לחייך בפה מלא עם שיניים יפהפיות, באירועים חשובים, בשמחות, בחברותא וגם סתם ככה מול המראה.

אם חשבתם שכוכבי הוליווד, הפוליטיקאים ואנשי הציבור המחייכים אליכם מן המרקע נולדו עם חיוך הוליוודי מושלם ולבן, הרי אינכם אלא טועים. רוב רובם עברו טיפול של הלבנה וציפוי שיניים.

מהו ציפוי שיניים?

ציפוי שיניים הוא אחת האפשרויות היפות והמהירות להפוך חיוך דהוי לחיוך רענן וצחור.

עלים דקים מחומר בצבע שן מודבקים על חזית השיניים הנראות בחיוך, משנים את צורתן לצורה אופטימלית, ומעניקים להן צבע בהיר ואטרקטיבי.

כמה עולה ציפוי שיניים חרסינה או קומפוזיט?

בדרך כלל מדובר בשני סוגי חומרים עיקריים – חרסינה וקומפוזיט.

את ציפויי החרסינה מייצרים במעבדה, הם דורשים מיומנות טכנית גבוהה. בעלי שקיפות ואסתטיקה מעולים, יכולים להחזיק מעמד לשנים רבות ללא שינוי צבע, דורשים מספר פגישות ומחירהציפוי גבוה יחסית (בסביבות 3500-4500 ₪ לשן אחת).

ציפויי הקומפוזיט – חומר מרוכב, מבצעים במרפאה ללא צורך בעבודת מעבדה. הטיפול פשוט יותר, מתבצע בפגישה אחת או שתיים בדרך כלל, והתוצאות יפות מאוד. אורך חייהם ועמידותם לשינויי צבע נמוכים מאלה של ציפויי החרסינה, אך בשיטות המתקדמות ובחומרים החדישים של היום הם מספקים תוצאות נהדרות, מהר, ומחיר ציפויי הקומפוזיט נמוך יחסית ( סדר גודל של 1500-2500 ₪ לשן בודדת)

למי הטיפול מתאים?

ציפוי שיניים יכול לעשות מהפך ממש כהרף עין במראה החיוך, מה שמקרין על מראה הפנים כולו. ניתן לכסות על שיניים כהות וצהובות שהלבנת שיניים לא מועילה להן, להשלים שיניים שחוקות ושבורות, לסגור רווחים ואף ליישר שיניים שעומדות מעט עקום.

סגירת רווח והלבנת שיניים - מרפאת ד"ר ספי פורת

למילא מתאים ציפוי שיניים?

אנשים בעלי הרגל של שחיקת שיניים עלולים לשבור ולנתק את הציפויים. רווחים גדולים מיד, שיניים הרוסות מאוד או עקומות מאוד אינן מתאימות לטיפול של ציפוי. למקרים כאלה יש פתרונות אחרים של כתרי זירקוניה באיכות אסתטית מעולה וחוזק רב, יישור שיניים (קיים כיום יישור שיניים שקוף המתאים גם למבוגרים!) ועוד.

מהלך הטיפול: איך זה עובד?

בתחילה מאבחנים את המצב, ובונים את צורת השיניים האבחנתית ( "מוק-אפ") . כך ניתן לראות את צורת השיניים עוד לפני שהטיפול התחיל. אפשר לנסות צורות וגדלים שונים, כך שכשנגיע לטיפול עצמו, נדע מראש איך החיוך יראה בסופו.

בשלב שני מכינים את השיניים. בדרך כלל על ידי חיספוס פני השן או הסרה של כמ"מ עד שניים מהשטח הפונה קדימה, ומתאימים ציפויים זמניים.

בשלב השלישי מדביקים את הציפויים עצמם – ואפשר להתחיל לחייך בלי להתבייש!

ד"ר ספי פורת מנהל מרפאת שיניים פרטית בכפר סבא, העוסקת בעיקר בטיפולי שיניים אסתטיים: הלבנת שיניים, ציפויי שיניים ויישור שיניים בלתי נראה למבוגרים.

באתר המרפאה של ד"ר פורת מגוון דוגמאות לפני ואחרי של מטופלים במרפאה וסרטוני הסברה והמחשה.