הסתה נגד צה"ל באוניברסיטה העברית

בעמוד הפייסבוק של תא "חד"ש" הפעיל באוניברסיטה העברית פורסם סרטון הסתה נגד האוניברסיטה, צה"ל, והחיילים הלומדים באוניברסיטה.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ד באייר תש"פ

הסתה נגד האוניברסיטה
הסתה נגד האוניברסיטה
צילום: מנדי הכטמן, פלאש 90

תא "אם תרצו" באוניברסיטה העברית פנה הבוקר (שני) לראשי האוניברסיטה בעקבות סרטון שפורסם בעמוד הפייסבוק של תא הסטודנטים "חד"ש" הפעיל באוניברסיטה באישור ראשי המוסד.

מדובר בסרטון המסית כנגד חיילי צה"ל הלומדים כסטודנטים בקמפוס, נגד האוניברסיטה העברית ונגד מדינת ישראל שפורסם לרגל "יום הנכבה".

בסרטון, מהללים את פעולות האינתיפאדות הראשונה והשנייה כחלק "מההתנגדות", מציגים כגיבור את המחבל אחמד מנאסרה שביצע את פיגוע הדקירה בפסגת זאב בשנת 2015 בו נפצע אנושות נעור בן עזרא בן ה-13, וכן אדם נוסף שנפצע קשה. הסרטון אף מסמן את הסטודנטים החיילים הלומדים במוסד כאויבים.

בטקסט הנלווה לסרטון נכתב בין היתר, "בין הזוועות שביצעה הציונות ב- 1948, מהרג, גזל וגירוש ובין מדיניות ממשלות ישראל העוקבות ישנם שנים של כיבוש, התנחלות, סגר ואפליה גזענית. בין 1948 ובין 2020 ישנו סיפור של עם מדוכא המנהל את מאבקו. הסרטון מציג את פשעי הכיבוש והנוכחות הצבאית באוניברסיטה העברית וניצול שטחה לדכא את תושבי עיסאוויה".

במכתב שנשלח מתא "אם תרצו" להנהלת האוניברסיטה נטען כי "בסרטון מהללים את פעולות אינתיפאדת האבנים הראשונה והשנייה כאילו היו מוצדקות וראויות כחלק "מההתנגדות. בסוף הסרטון, מוצגים תמונות של סטודנטים באוניברסיטה העברית, שלנו, על רקע הקמפוס, מתוך השיעורים ומתוך המסדרונות, כאשר הם מוצגים כאויבים."

"מדובר בהסתה חמורה, כנגד סטודנטים מן המניין באוניברסיטה שלנו, שעלולה להידרדר מהר מאוד, שכן מדובר במדרון חלקלק שלא ידוע מה סופו. לא יתכן שתא סטודנטים רשמי באוניברסיטה שלנו, הנהנה משירותיה ומהיוקרה של המוסד, מאשים אותה בעזות מצח כאילו היא פושעת, כמשתפת פעולה עם האויב- מדינת ישראל וחיילי צה"ל", מוסיפים חברי התא.

יובל שובל, מראש תא "אם תרצו" באוניברסיטה העברית הוסיפה, "בתור תא המקדם את זכויות המשרתים בצה"ל, ושומר על החיילים שלנו גם בקמפוסים, אני מזועזעת מהסרטון המהווה סימון והסתה ברורה נגד סטודנטים המשרתים במדים בקמפוס. זו הסתה חמורה שסופה להוביל לפגיעה בנפש. אנחנו קוראים לראשי האוניברסיטה להפעיל את מלוא חומרת הדין אל מול ההסתה נגד חיילי צה"ל, ולסגור לצמיתות את תא הסטודנטים של חד"ש. אסור לאוניברסיטה לאפשר להסתה בתוכה להרים ראש".