רון חולדאי תובע חצי מיליון שקלים מהשרה מירי רגב

התביעה הוגשה לאחר שרגב לא התנצלה על ההאשמה לפיה ראש העיר מונע הצבת דוכני הנחת תפילין של חב"ד ברחבי העיר תל אביב.

ערוץ 7 , כ"ד באייר תש"פ

רון חולדאי תובע חצי מיליון שקלים מהשרה מירי רגב-ערוץ 7
רון חולדאי
צילום: קובי ריכטר/TPS

ראש העיר תל אביב הגיש תביעת לשון הרע נגד השרה מירי רגב, לאחר שזו לא התנצלה על הטענה לפיה הוא אסר על הצבת דוכני הנחת תפילין של תנועת חב"ד.

התביעה, על סך חצי מיליון שקלים, הוגשה על ידי ראש העיר לבית משפט השלום בתל אביב, ובה נטען כי השרה רגב, "לא בחלה בהפצת פייק ניוז והסתה פרועה". נגדו.

עורכי דינו של חולדאי, טל שפירא ומירב בר-זיק, הבהירו כי במידה שיזכה בפיצוי בכוונתו לתרום אותו לישיבה חילונית.

כזכור, בנאום בכנס של פעילי ליכוד במהלך מערכת הבחירות האחרונה טענה רגב כי חולדאי אסר על הנחת תפילין במרחב הציבורי בעיר, בזמן שלמעשה הוא התכוון שדוכני הנחת התפילין יורחקו מבתי הספר ומוסדות החינוך - וימוקמו במרחק 100 מטרים לפחות מהם.

במכתב ששלחו עורכי הדין לרגב זמן קצר לאחר האירוע נטען כי מטרתה של השרה בדברים היתה "לעורר סנסציה מול קהל משולהב במהלך תקופת הבחירות, תוך הצגת מצג עובדתי שגוי מיסודו, שנועד לשים את מרשנו כמטרה לשנאה ולבוז, תוך פגיעה בכוונה תחילה בשמו הטוב של מרשנו ובמוניטין הרב שצבר, בין השאר בתפקידו הציבורי כראש עיריית תל אביב יפו".

בהודעת העירייה נמסר, "עיריית תל אביב-יפו איננה אוסרת על הנחת דוכני תפילין אלא להיפך - מתירה את פעילותם ברחבי העיר, כאשר ההסתייגות היחידה שנקבעה באופן גורף ביחס לכל דוכן מכל סוג שהוא, היא כי הדוכנים ימוקמו במרחק של 100 מטר לפחות ממוסדות חינוכיים, זאת על מנת לאפשר לילדי העיר מרחב בטוח ונקי מכל השפעה בכניסה וביציאה מבית הספר".