מובילים את החזרה לשגרה בצה״ל

הכירו כמה מקציני הרפואה של צה''ל שמובילים את "שגרת הקורונה" ביחידותיהם יחד עם האחיות, החובשים וחיילי המרפאה.

ערוץ 7 , כ"ד באייר תש"פ

סרן נופר רפאל חמרה
סרן נופר רפאל חמרה
צילום: דובר צה"ל

אנשי הרפואה מהווים חלק משמעותי ומרכזי מתהליך החזרה לשגרה שנצפית בכל העולם בשבועות האחרונים.

תקופת השגרה הראשונית היא הזדמנות מצויינת להוקיר תודה מיוחדת למובילי החזרה לשגרה הצה״לית בבסיסי ההכשרות - קציני הרפואה החטיבתיים.

מאות חיילים שהתגייסו במחזור הגיוס האחרון נמצאים בבסיסי ההכשרות מיום גיוסם. הם נערכו לשהות ארוכה ובלתי צפויה - דבר שבהכרח דורש מענה רפואי הולם. למשימת החזרה לשגרה התגייסו צוותי הרפואה הצה״ליים בבסיסים ובראשם קציני הרפואה החטיבתיים שבחרו להישאר שעות רבות יחד עם חייליהם כדי להבטיח חזרה לשגרה מהירה ומוצלחת.

״אני מאמינה שהחזרה לשגרה בבסיס שלנו הצליחה בזכות העבודה הקשה של החיילים בבית הספר - הטירונים שהיו ממושמעים להוראות, המפקדים שחידדו את הנהלים בכל הזדמנות, ובחוד החנית אגף הרפואה בבית הספר שנתנו את הלב והנשמה עבור החיילים. הם ראויםי לכל ההערכה ואני מודה להם מאוד״, אמרה סרן נופר רפאל חמרה, קצינת הרפואה החטיבתית של בית הספר להגנת הגבולות.

סרן עדי כהן
צילום: דובר צה"ל

סרן עדי כהן, קצין הרפואה החטיבתי של בית הספר להנדסה צבאית, תיאר: ״אני מרגיש שהתפקיד שלי משמעותי, לדאוג שיש טירונים שמגיעים כמו שצריך לגדודים, התפקיד הזה מגיע עם הרבה היבטים של אחריות. אני מרגיש שאני משפיע וזה מאוד מספק״, הוא מוסיף, ״סיפור הקורונה לא פשוט, אך למזלי יש לי צוות של אנשים מאוד רתומים - האחיות, החובשים וחיילי המרפאה. יש הרבה עבודה אבל מתמודדים עם זה״.

סרן איתמר ניר
צילום: דובר צה"ל

סרן איתמר ניר, קצין הרפואה החטיבתי של בסיס שבטה, סיפר כי ״סוגיית הקורונה הכניסה את כולנו למצב מורכב, כל תחום הרפואה בשבטה הותאם לאור ההנחיות החדשות, בין אם זה הגדרת נהלים, החמרות מסוימות ועוד״.

״כשקלטנו את הטירונים החדשים, בדקנו אותם היטב, בודדנו אותם ודאגנו לתשאל אותם לבריאותם. מעבר לזה אנחנו עוסקים המון בהסברה לחיילים ומפקדים בכל תחום התפשטות הנגיף ואיך אפשר למזער סיכונים ולשמור על מרחב סטרילי. צוות הרפואה בבסיס שבטה מקפיד על הנחיות חיל הרפואה והצבא ומתאים אותם ליחידה. החיילים בקצה מקבלים מענה מיטבי לתקופת הקורונה״.

סרן קובי וייסמל
צילום: דובר צה"ל

סרן קובי וייסמל, קצין הרפואה החטיבתי של בסיס שיזפון, נמצא בתפקיד כבר שנה ושמונה חודשים ועתיד לסיים בספטמבר ולהתחיל התמחות בפסיכיאטריה. ״התפקיד מאוד מעניין, אתה מחזיק בשני כובעים - כובע אחד הוא מפקד המרפאה שנותנת מענה לכל החיילים בבסיס. הכובע השני הוא הכובע של הקרפ״ח, שמתעסק בעבודות מטה. תחום הרפואה נמצא בחזית לאור המצב בצל הקורונה״. הוא מוסיף.

״צילמנו סרטוני הסברה שיגבירו לחיילים את המודעות, הפצנו הודעה שהגיעה לאלפי חיילים בשריון. אני מעריך את הלוחמים על האיתנות, המשמעת והיכולות להמשיך בהכשרה בצל ההנחיות. חשוב לציין לשבח את כלל המפקדים והצוות הרפואי בחטיבה על ההתגייסות וההירתמות למען בריאות הלוחמים״, כך וייסמל.