גורד שחקים
גורד שחקיםצילום: Universal Pictures and Legendary

בין כל הפקות המקור והסדרות הנוצצות, כמעט שכחנו את יעודה המקורי של נטפליקס – ספריית וידאו מקוונת.

סרטים שהיו נשכחים ונעלמים בעולם ללא נטפליקס צפים שוב וחוזרים לתודעה, כשאחד הבולטים שבהם הוא 'גורד שחקים', 'מת לחיות' הגרסה המיליניאלית אם תרצו שכבש החודש בסערה את נטפליקס ישראל.

'גורד שחקים' הוא סרט פעולה קליל וקצבי בכיכובו של דוויין ג'ונסון הידוע בכינוי 'דה-רוק' (לוק הובס מ'מהיר ועצבני'), שמציג חייל לשעבר שנשכר לספק שירותי אבטחה לבניין הגבוה בעולם. עד כאן, מקורי. אבל פתאום מגיעים פושעים לבניין, משתלטים על הקומות העליונות, מסכנים את אשתו, מפוצצים חלקים מהבניין, אצטרה, אצטרה וכולי... 'מת לחיות' כבר אמרנו?

אז נכון, אין הרבה מקוריות בסרט, אבל דה-רוק הוא שחקן שתמיד כיף לראות, והשילוב בינו לבין נב קמפבל ('הצעקה') שמגלמת את אשתו חמוד ואמין. היו צריכים לתת להם יותר שורות וסצנות ביחד, חבל.

וכמובן, הצילום. עם כל הכבוד ל'מת לחיות' המיתולגי שצולם אי אז לפני 32 שנה, בכל זאת, הטכנולוגיה קצת התקדמה מאז. הפעלולים אולי אותם פעלולים, העלילה אותה עלילה, אבל לפחות הנוף מאחורה השתפר. זה גם משהו.

חוסר המקוריות והעלילה השטחית מסבירים אולי למה בזמנו הוא לא זכה להצלחה קופתית, גרף קצת יותר מ-300 מיליון דולר בסך הכל, אבל לא פחות מזה, מסבירים למה הוא בדיוק הדבר הנכון לעוד ערב קורונה ביתי וקליל מתחת לשמיכות.

*מכיל אלימות, אבל בלי תמונות גרפיות קשות לצפייה