עצרת ההודיה השנתית לציון איחוד ירושלים התקיימה הערב (חמישי) בישיבת מרכז הרב ומשודרת בערוץ 7

ראש הממשלה בנימין נתניהו שמשתתף מדי שנה בעצרת, שלח סרטון ברכה שהוקלט מראש בשל מגפת הקורונה.

השר לירושלים ומורשת הרב רפי פרץ אמר כי ''ביום הזה אנחנו שמחים באחדותה של עיר הקודש שלנו. העיר שמסמלת יותר מכל את האחדות בעם. מכוחה נפעל ולמענה נוסיף בניין בקודש ובחול״.

פרץ הוסיף ״ישיבת מרכז הרב, ממשיכה דרכם של האורות הגדולים, הראי''ה והרצי''ה זצ''ל, לא היססה ועל אף משבר הקורונה ממשיכה במסורת רבת השנים שלה לחגוג את יום ירושלים בהוד והדר״.

שר התחבורה לשעבר ח''כ בצלאל סמוטריץ' (ימינה) אמר בעצרת כי ''אסור לנו לפחד להעמיד את חזון הפיכת מדינת ישראל והתקדמותה להיותה כסא דוד. זו היומרה הלאומית שלנו. יש מי שחושש לאפשר לה להיות בעמדות השפעה, אני מעדיף לדון אותו לכף זכות שהוא לא יודע מה זה.

''מה שצריך סביב שולחן הממשלה זה לא שרים דתיים אלא שרים שנושאים את החזון הזה ומבקשים להחיות אותו. זו חייבת להיות תוכנית העבודה שלנו", הוסיף סמוטריץ'.

ראש עיריית ירושלים משה ליאון אמר ''אני מודה לראש הממשלה נתניהו שאישר לאחרונה בנייה של אלפי יחידות דיור בחומת שמואל שבוודאי תעצים את ירושלים".

שר הביטחון לשעבר ויו"ר מפלגת ימינה, נפתלי בנט, השתתף גם הוא בעצרת המרכזית לציון יום ירושלים שהתקיימה בישיבת מרכז הרב. ''הערב ראש הממשלה נאם כאן והבטיח לנו תפקידים. אדוני ראש הממשלה, אל תבטיח לנו תיקים, במקום זאת פשוט תחיל את הריבונות על כל ההתיישבות, מחברון ועד אריאל, מבקעת הירדן ועד מעלה אדומים, כפי שהתחייבת בפני עם ישראל", אמר.

''ארץ ישראל חשובה מהפוליטיקה. ראש הממשלה—אם תעשה זאת, אנחנו נתמוך בכך מהאופוזיציה.
ההיסטוריה תזכור את מי שיעשה את המעשה'', הוסיף נפתלי בנט.