מנכ"ל משרד הביטחון אודי אדם ביקש לפרוש מתפקידו

האלוף במיל' אדם כיהן תחת השרים משה יעלון, אביגדור ליברמן ונפתלי בנט. בני גנץ צפוי למנות את אמיר אשל למנכ"ל משרד הביטחון.

קובי פינקלר , כ"ד באייר תש"פ

אודי אדם
אודי אדם
צילום: דובר צה"ל

מנכ"ל משרד הביטחון, אלוף (מיל') אודי אדם, הודיע היום (ב') לשר הביטחון הנכנס בני גנץ על רצונו לפרוש מהתפקיד בתום כהונה של ארבע שנים.

אדם הודיע לשר כי הוא נכון להישאר בתפקידו עד לבחירת מחליף ויעביר את התפקיד בהליך של חפיפה מסודרת. גנץ עשוי למנות את האלוף במיל' אמיר אשל לתפקיד מנכ''ל משרד הביטחון.

אודי אדם מונה לתפקידו במאי 2016, על ידי שר הביטחון דאז משה בוגי יעלון. הוא כיהן בתפקיד תחת שלושה שרי ביטחון נוספים – אביגדור ליברמן, בנימין נתניהו ונפתלי בנט.

אדם הוציא לפועל, לראשונה בתולדות משרד הביטחון, תוכנית רב-שנתית (תר"ש) ל-10 שנים בתחומי המו"פ, הלווינות, יחסי החוץ, התשתיות, תמיכה ברכש כחול לבן ועוד. הוא השלים את הפרטת תע"ש והוביל מהלכים לחיזוק ולשמירה על התעשיות הביטחוניות, תחת הסכם ה-MOU עם ארה"ב.

בתקופת כהונתו הגיע הייצוא הביטחוני של מדינת ישראל לשיא של יותר מ-9 מיליארד דולר. בארבע שנותיו כמנכ"ל, הזרים משרד הביטחון יותר מ-100 מיליארד ₪ לרכש מתעשיות וספקים ישראלים (ממוצע של 25 מיליארד ₪ רכש בשנה). אדם שידרג באופן דרמטי את מוכנות משרד הביטחון למצבי חירום. חלק מהתהליכים באו לידי ביטוי בטיפול משרד הביטחון במשבר הקורונה.

"אני מסיים ארבע שנות כהונה בתחושת סיפוק על מימוש מהלכים רבים, שתרמו ויתרמו לביטחונה של מדינת ישראל וימשיכו להקרין על חוסנו של צה"ל", אמר אדם. ''אני מודה לכל שרי הביטחון על חופש הפעולה ועל האמון הרב שנתנו בי. אני רוצה להודות לעובדי משרד הביטחון ולהנהלת המשרד על עבודתם המקצועית ועל המסירות יוצאת הדופן שכה ייחודית למשרד זה. אני בטוח שתמשיכו להושיט יד לכל משימה לאומית ותובילו את המשרד לעוד הישגים רבים".