אביחי מנדלבליט: מעלים טענות כזב

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט התייחס היום (שני) להתקפות על מערכת אכיפת החוק, עם כניסתו לתפקיד של שר המשפטים החדש ניסנקורן.

ערוץ 7 , כ"ד באייר תש"פ

אביחי מנדלבליט
אביחי מנדלבליט
צילום: נועם מושקוביץ/פול

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט נשא דברים במהלך טקס חילופי השרים והתייחס לביקורת הציבורית על הפרקליטות והשופטים.

"גם כשהרוחות סוערות בחוץ, גם כאשר מנסים להסיט אותנו מדרכנו באמצעים כאלה ואחרים, גם כאשר מעלים טענות כזב ומנסים לפגוע בעבודתנו - אנו ממשיכים ונמשיך לצעוד בדרך הזו ללא כחל ושרק", אמר.

מנדלבליט ביקש להודות לאוחנה למרות היחסים בין השניים, "אין זה סוד כי היו מחלוקות בינינו, אך לצד המחלוקות הייתה גם עשייה משותפת חשובה וטובה, ואציין באופן מיוחד את העבודה המשותפת בתקופת ההתמודדות עם נגיף הקורונה. אני מאחל לך הצלחה בתפקידך החשוב כשר לביטחון פנים ומשוכנע שעוד נזכה לעבוד ביחד בנושאים מרכזיים וחיוניים".

בדברים שנשא השר היוצא, תקף אוחנה את מערכת המשפט ואף הודה כי הוא עוזב את תפקידו כשהוא ברגשות מעורבים. "הדברים מפניהם התריעו רבים וגדולים לפניי, הדברים מפניהם התרעתי גם אני ביותר מהזדמנות אחת - לא באו על תיקונם".

"התיקון הכול כך נדרש בתביעה הכללית ובפרקליטות לא קרה, כי המערכת, היום לפחות כבעבר – מכוילת להגן על עוצם ידה יותר משהיא מכוילת להגן על אמון הציבור בה. אני יודע שיום יבוא, והלוואי שהדבר לא יצמח מתוך משבר עמוק, והדברים ייראו אחרת".