יהדות התורה לנתניהו: פתח את בתי הכנסת

על רקע ההקלה בהנחיות סביב הקורונה, יהדות התורה דורשת את פתיחת בתי הכנסת, הישיבות וחידוש מוחלט של התחבורה הציבורית לערים חרדיות

בן שאול , כ"ד באייר תש"פ

תפילה
תפילה
צילום: ISTOCK

סיעת יהדות התורה הודיעה כי תפנה לראש הממשלה, לשרי ממשלה העוסקים בהתמודדות בבלימת נגיף הקורונה ולמועצה הלאומית לבטחון (המל"ל), להכליל במסגרת החזרה לשיגרה של המשק, גם את פתיחת בתי הכנסת, פתיחת הישיבות וחידוש התחבורה הציבורית לערים, לישובים ולשכונות חרדיות ברחבי הארץ, בכפוף להנחיות ולכללים שייקבעו.

בהודעה ששיגרו נאמר כי "לנוכח העובדה שבימים האחרונים נקבעו כללים חדשים, ניתנו הקלות רבות בנושאים ובשטחים שונים, אין ספק שיש לקבוע זאת גם לגבי בתי כנסת, ישיבות ותחבורה ציבורית לשכונות וערים חרדיות, והכל בהתאם לכללים ולהנחיות שייקבעו.

על פי הודעת הסיעה, "בראש ובראשונה יש לאפשר פתיחה מיידית של בתי הכנסת, כדי לאפשר ליהודים בכל מקום להתפלל כראוי ב"בית מקדש מעט" ולא כפי שנאלצו להתפלל עד כה, מחוסר ברירה, במרפסות ובשטחים פתוחים.

כמו כן, בשעה שמוסדות החינוך החלו לפעול בכל מקום, כולל כפרי נוער וכד', הגיעה השעה לאפשר פתיחת הישיבות והכוללים בכל מקום ולא רק במתווה מגביל שלא מאפשר את הפעלתם המעשית בכל המקומות.

במסגרת החזרה לשיגרה מבחינה כלכלית, קוראים חברי הכנסת של יהדות התורה לחדש את התחבורה ציבורית לערים, ישובים ושכונות חרדיות, כדי לאפשר לאלפי עובדים ועובדות חרדיים, וכן לצוותי הוראה ולתלמידים רבים המשתמשים בתחבורה הציבורית, להגיע שוב למקומות עבודתם ולימודיהם, דבר שנמנע מהם כאשר התחבורה הציבורית במקומות מגוריהם פועלת עדיין במתכונת מצומצמת מאוד ובחלק מהמקומות טרם הופעלה בכלל.

"חברי הכנסת של סיעת יהדות התורה הודיעו כי יפנו בדחיפות אל ראש הממשלה ואל השרים הנוגעים בדבר, שרי הבריאות, האוצר, החינוך, והתחבורה, כדי לבצע ללא דיחוי את פתיחת בתי הכנסת והישיבות וחידוש התחבורה הציבורית בכל מקום ברחבי הארץ, בכפוף להנחיות ולכללים שייקבעו", נמסר.