שרן השכל מצפה לילד

חברת הכנסת השכל בישרה על ההיריון שחיכתה לו ארבע שנים. היא ויתרה על הצעת נתניהו לכהן כשגרירה באוסטרליה.

ערוץ 7 , כ"ד באייר תש"פ

שרן השכל מצפה לילד-ערוץ 7
שרן השכל
Photo by Miriam Alster/FLASH90

חברת הכנסת שרן השכל מהליכוד בישרה היום (שני) כי היא מצפה לילד לאחר ארבע שנים שבהן עברה טיפולי פוריות.

בראיון לחדשות 12 התייחסה השכל להישארות חברי הכנסת גדעון סער וניר ברקת נשארו מחוץ לממשלה על אף שנבחרו במקומות גבוהים בפריימריז. ''צר לי שזה קרה ככה. בסוף חברי הליכוד יוצאים לפריימריז, אלו אמות מידה מסוימות ליכולת, לניסיון, לייצוג הציבור. תמיד ידעו להתנהל על פי מה שחברי הליכוד בחרו ורצו".

היא סיפרה מדוע החליטה לוותר על הצעת ראש הממשלה נתניהו לכהן כשגרירת ישראל באוסטרליה. "אני מודה שכמי שחיה באוסטרליה כמה שנים ומקיימת כיום קשרים הדוקים עם אנשי ממשל בכירים וחברי פרלמנט, הצעה זו קסמה לי, ואני בטוחה שיכולתי להצליח בתפקיד זה. אך לא לשם כך בחרתם בי, ולא לשם כך נכנסתי לכנסת.

"המשא ומתן הקואליציוני השאיר אותי מאוכזבת, ולא רק ברמה האישית אלא בעיקר ברמה המפלגתית והאידיאולוגית", סיפרה. "במקום עיסוק באידיאולוגיה, בקווי יסוד, בביצור מעמדה של הליכוד כמפלגת שלטון שמנהיגה ומובילה - ויתרנו על משרדים שמהווים נכס אידיאולוגי עבור הימין. ויתרנו על עמדות ההשפעה וההובלה בוועדות החשובות ביותר בכנסת.

"עם ההישג האלקטורלי הגדול ביותר מאז ימי יצחק שמיר, הפכנו לחסרי השפעה פרלמנטרית, נתונים לחסדי השותפות השמאליות בקואליציה".

השכל הוסיפה, "מאז תחילת כהונתי בכנסת עמדתי בעיקשות מול התנגדויות ולחצים כשהובלתי מאבקים אידאולוגיים צודקים על חרות הפרט, על ריבונות בבקעת הירדן, הפחתת רגולציה ובירוקרטיה, מאבק ביוקר המחייה, מאבקים למען כלכלה חופשית, אי הפללה, למען זכותנו להתיישב בארץ ומאבקים לחיזוק מעמדה של ישראל בעולם.

"בקואליציה הזו, הערכים החשובים לימין-הליברלי לא באים לידי ביטוי ולא מיוצגים בצורה שמשקפת את גודל הבוחרים שלנו. לאור כך, אני חשה שעלי לעמוד על המשמר. ולכן, בלי אגו, בלי טייטלים ריקים מתוכן ובלי תקציבים מנופחים ומיותרים, החלטתי להמשיך לשרת אתכם בנאמנות ובגאווה מספסלי המליאה, ואני מתחייבת להמשיך להילחם למען הערכים שבשמם בחרתם בי לנציגה שלכם בכנסת".