הטיסות יחודשו?
"הרבה פחות גרוע לטוס ליוון מאשר לקנות חלות בבני ברק"

עופר לפלר, דובר רשות שדות התעופה, סיפר על ההיערכות לקראת אפשרות של חידוש טיסות ועל מערך הבדיקות שיאפשר זאת.

תגיות: 103FM טיסות
103FM , כ"ה באייר תש"פ

סימן לאופטימיות? משבר הקורונה הוביל לסגירת השמיים במדינות רבות בעולם ובעקבות כך ענף התיירות ספג מכה אנושה.

בתקופה האחרונה, כחלק מהיציאה מהמשבר, נערכות חברות התעופה לפתיחת השמיים מחדש. מרביתן הודיעו כי יחדשו את טיסותיהן לארץ במהלך חודש יוני, ביניהן - אייר קנדה, אלאיטליה ולופטהנזה. עופר לפלר, דובר רשות שדות התעופה, עדכן בפרטים.

דובר רשות שדות התעופה עופר לפלר שוחח עם ענת דוידוב וגולן יוכפז ב-103fm על ההיערכות של ענף התעופה בישראל לפתיחה המחודשת של השמיים. אמנם חברות תעופה רבות הודיעו שיחזירו את פעילותן בארץ, לפלר טען כי "כל עוד קיימת - חובת הבידוד, לא נכנסים למדינת ישראל בעלי דרכונים זרים, והדבר השלישי והחשוב זה לנסות להוביל פה פתיחת מעבדה שתבדוק קורונה, סרולוגית, מטושים או בדיקות דם ביציאה ובכניסה - העסק לא יזוז".

"אולי נצליח להוציא את העגלה מהבוץ ונשכנע שהרבה פחות בטוח לקנות חלות בווז'ניץ בבני ברק מאשר לנסוע לקפריסין או לאחד האיים ביוון שם יש אפס קורונה", הוסיף. בהמשך, עדכן כי לפי הנתונים, במהלך החודש האחרון נכנסו ויצאו ממדינת ישראל כ-7,000 נוסעים, משמע, "פחות משעת עבודה בקיץ 2019". לסיום אמר דובר רשות שדות התעופה כי הוא מאמין שישראל "בדרך הנכונה לסוגיה הזאת ומצטער אם העלבתי את החלות של ויז'ניץ בבני ברק. מקווה שנהיה אנשי בשורה בימים הקרובים".