ריקודגלים
ריקודגליםצילום: דוברות המשטרה

מארגני ריקוד הדגלים המסורתי המתקיים ביום ירושלים מדי שנה, הודיעו לבית המשפט העליון העליון באמצעות עורכי הדין נתי רום וברק הלל כי הם עומדים על העתירה בה דרשו כי לאפשר את קיום האירוע במתכונת מיוחדת.

הבוקר, הגישה המשטרה את תגובתה לבית המשפטש שם פירטה כי עמדתה היא לאשר את אירוע ריקוד הדגלים במתווה קטן ומצומצם, תוך הגבלה מספר המשתתפים והאזורים בהם יתקיים האירוע.

נבעתירה דרשו מארגני ריקוד הדגלים לאפשר להם לקיים שרשרת אנושית של כ-3,000 איש ממרכז העיר ירושלים ועד לכותל המערבי תוך הקפת כל שערי העיר העתיקה.

על פי הבקשה המשתתפים בשרשרת יישאו דגלי ישראל, יעמדו במרחק של שני מטרים אחד מהשני, וישמרו על כל כללי הבטיחות. בנוסף, יסעו ברחבי העיר משאיות עם מוזיקה ומסכי ענק לשמח את ץושבי העיר ירושלים ביום חגה.

מעמותת עם כלביא נמסר כי "הפגנות השמאל וארועים נוספים בהוראת היועמ"ש לא הוגבלו בכמות המשתתפים. אין סיבה דווקא בריקוד הדגלים, המסורתי והחשוב להורות על הגבלת מספר משתתפים. זכיר כי מדי שנה משתתפים באירוע עשרות אלפים, והשנה ביקשנו אישור לאלפים בודדים תחת מגבלות הקורונה, אין סיבה לא להענות לבקשה המידתית. אנו נערכים לרישום רכבים לשיירת הרכבים ולרישום משתתפים לשרשרת האנושית לפי התנאים שיקבעו בבית המשפט".

עורכי הדין נתי רום והלל ברק המייצגים את עמותת עם כלביא הוסיפו, "בשבוע בו חזרו בתי הספר לשגרה מלאה וחופי הים יפתחו, אנו מצפים שמשטרת ישראל תאפשר את חגיגות יום ירושלים גם אם במתכונת מצומצמת כפי שביקשנו".

"עובדת היותנו מצויים בעיצומה של ההתמודדות עם נגיף הקורונה, לא נעלמה מענינו, ועל כן בחרנו לקיים השנה את התהלוכה במתכונת מצומצמת ושונה מאשר בשנים הקודמות, וכמובן, לעמוד בכל הדרישות לקיומו של אירוע בעת הזו", אמרו עורכי הדין.