ריקודגלים. ארכיון
ריקודגלים. ארכיון צילום: Yonatan Sindel/Flash90

מפלגת האיחוד הלאומי יחד עם תנועות בני עקיבא ואריאל יקיימו במהלך יום ירושלים ריקודגלים מצומצם ברחבי הארץ, זאת במקום האירוע הגדול בירושלים, שלא יתקיים השנה במתכונת הרגילה, עקב מגיפת הקורונה.

מנכ"ל האיחוד הלאומי יהודה ולד מספר לערוץ 7 כיצד ייראו האירועים בפועל. "השנה אי אפשר לקיים את המנהג המסורתי של ריקוד הדגלים הגדול בו עשרות אלפי אנשים עולים לעיר ירושלים וחוגגים יחד, בגלל מגבלות הקורונה. אנחנו אמרנו שגם אם אי אפשר להגיע לירושלים, העיר בלב של כולנו ואין אפשרות שמועד חשוב כמו יום ירושלים לא יצויין".

"לקחנו את האירוע הגדול והעברנו אותו למתכונת שתתקיים בכל עיר ועיר באמצעות שיירת מכוניות או ריקודים של עד 20 אנשים ברחובות מסויימים ביום חמישי אחר הצהריים. עשרות ערים ישתתפו במיזם וכל קהילה תציין בצורה עצמאית בעיר שלה את יום ירושלים בריקוד ובשמחה", מוסיף ולד.

לדבריו, "התפעלנו מאוד לראות שגם אנשי המפלגה וגם הקומונריות והגרעינים התורניים בכל עיר ועיר נרתמו בצורה מדהימה ליישום הרעיון. אנחנו מעבירים חבילת מיתוג לערים השונות במטרה שהן יתמלאו בשמחה ובצבעי כחול לבן לכבודה של ירושלים שמחברת את כולנו ומצביעה על האחדות אחרי תקופה פשוטה".

"יש משהו מאוד מיוחד שאנחנו חוגגים שחרור. יש עוד משימות גם בשחרור ירושלים – יש שכונות ובתים לבנות. הר הבית עדיין לא פתוח לגמרי. הריקוד הזה הוא גם ריקוד של תודה והודאה וגם מחבר את כולנו לשאיפה להמשיך בגאולה שעוד לא הסתיימה. אנחנו מקווים שהחיבור הזה יאחד את עם ישראל יותר ויגרום לנו להמשיך את השחרור והגאולה של עיר הקודש – בירתנו", מסכם ולד.