הגבאים לנתניהו: פתח את בתי הכנסת

יותר ממאה גבאים קוראים לנתניהו לאפשר פתיחת בתי הכנסת. "הזוי ובלתי נתפס שדוקא במדינת היהודים נושא פתיחת בתי הכנסת נדחק לשוליים".

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , כ"ה באייר תש"פ

בית כנסת. אילוסטרציה
בית כנסת. אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

למעלה ממאה גבאים מרחבי הארץ קראו היום (שלישי) לראש הממשלה בנימין נתניהו לאפשר לאלתר את פתיחת בתי הכנסת.

בימים האחרונים חברו יחד כ-120 גבאים מכלל המגזרים, מרחבי הארץ, על מנת להשיב את הציבור לתוך בתי הכנסת.

"אנו, 120 גבאי בתי כנסת מכל קצוות הארץ", כתבו. "ספרדים ואשכנזים, חרדים ודתיים, מזועזעים ומשתוממים מול הידיעה שאחרי פתיחת המשק כמעט ללא מגבלות גם למסעדות נקבע תאריך פתיחה, ישנן הקלות בתחבורה הציבורית, בעוד מתווה פתיחת בתי הכנסת שהוצע על ידי המשנה למנכ"ל משרד הבריאות מיום 17.5.2020, אפילו לא עלה לדיון בממשלה".

"הזוי ובלתי נתפס בעינינו, שדווקא במדינת ישראל - מדינת העם היהודי - עם שמאז ומעולם בתי הכנסיות ובתי המדרשות היו מרכז חייו, דווקא במדינת היהודים נושא פתיחת בתי הכנסת נדחק לשוליים ככלי אין חפץ בו", הוסיפו.

לדבריהם, "אנו רואים בראש הממשלה, ביו"ר ש"ס השר אריה דרעי, ביו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני, ובשאר חברי הכנסת מטעם ש"ס, יהדות התורה והבית היהודי, אחראים בשותפות מלאה למצב מביש ומבזה זה".

"אנו קוראים לראש הממשלה ולחברי הכנסת לנקוט מיד בצעד מנהיגותי כראוי לראש ממשלת מדינת היהודים ולחברי כנסת במדינת היהודים, ולאפשר לאלתר את פתיחת בתי הכנסת", כך הגבאים.

קריאת הגבאים מצטרפת לפנייתו של הרב הראשי הרב דוד לאו במכתב דחוף לראש הממשלה נתניהו בדרישה לפתוח את בתי הכנסת באופן מיידי.

הרב הראשי ציין במכתבו את הגיבוי המוחלט שניתן על ידו לכלל ההוראות שניתנו על ידי הגורמים המקצועיים בכדי למנוע את התפשטות נגיף הקורונה. אך יחד עם זאת כתב שלא ייתכן כי למרות כלל ההקלות דווקא בתי הכנסת ישארו סגורים על מנעול ובריח.