צוות חדש יבחן: דמי אבטלה לעצמאים

השרים עמיר פרץ ואיציק שמולי הנחו על הקמת הצוות, "משבר הקורונה הוא הזדמנות לתיקון עוול מתמשך שפגע בבעלי עסקים קטנים ובינוניים".

ערוץ 7 , כ"ה באייר תש"פ

צוות חדש יבחן: דמי אבטלה לעצמאים-ערוץ 7
אבטלה
צילום: איסטוק

שר הכלכלה והתעשיה עמיר פרץ, ושר העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים איציק שמולי, הנחו על הקמת צוות בין משרדיהם שיפעל בדחיפות לגיבוש החלטה בעניין דמי אבטלה לעצמאיים.

מי שיובילו את הצוות במשותף יהיו רן קיוויתי, מנהל הסוכנות לעסקים קטנים במשרד הכלכלה, ומאיר שפיגלר מנכ״ל הביטוח הלאומי מטעם משרד הרווחה.

פרץ הסביר, "כלכלה אנושית היא פתרון לעצמאיים במשבר הנוכחי, אך גם בשגרה. העצמאיים הם ממנועי הצמיחה הגדולים במשק. כשהם מצליחים ומשגשגים, המדינה מרוויחה מהמיסים שהם משלמים. הם מעסיקים מיליון ישראלים באופן ישיר ועקיף. אבל כשהם קורסים איש לא עומד לצידם. משבר הקורונה הוא הזדמנות לתיקון עוול מתמשך שפגע בבעלי העסקים הקטנים והבינוניים".

שמולי הוסיף, "העצמאים זקוקים לחבל הצלה, לא לחבל תליה. אנחנו נוביל מהלך היסטורי לתיקון עוול ארוך שנים אשר דרדר אותם במשבר הקורונה למצב של קריסה טוטאלית ושבירת מטה לחמם".

"זוהי חובתה של המדינה להושיט להם יד ולספק באמצעות דמי אבטלה את זכותם הבסיסית להתקיים בכבוד. עד היום העצמאים היו שווים רק בחובות, אין סיבה שלא יהיו שווים גם בזכויות", טען שמולי.