נשבר שיא צריכת החשמל בכל הזמנים דוברות חברת החשמל

חברת החשמל מדווחת כי בצהריים (שלישי) נשבר שיא צריכת החשמל בכל הזמנים, כפי ששיערו בחברה שיקרה.

בשעה 13:55 עמדה הצריכה בישראל על נתון של 13,809 מגה-וואט. בחברה נערכו לביקושים יוצאי הדופן הנובעים מגל החום הנוכחי, לאור בקשה שהיפנה שר האנרגיה יובל שטייניץ.

מדובר בשיא שנשמר עשרה חודשים, מאז הקיץ שעבר. השיא הקודם נרשם ביולי 2019 עמד על 13,568 מגה-וואט.

יפתח רון טל, יו"ר חברת החשמל אמר כי "חברת החשמל ערוכה להתמודדות עם מצבי קיצון ומוכיחה את עצמה פעם אחר פעם, במיוחד בזכות העובדים המסורים שלה. מקצוענות, שירות ואחריות זה חלק מה DNA שלנו. כמו שאני נוהג לומר בגאווה – חברת החשמל הינה צבא החשמל לישראל".

מנכ"ל חברת החשמל,עופר בלוך, הוסיף כי "חברת החשמל נמצאת במצב חירום מזה מספר ימים, העובדים שלנו עובדים קשה מאוד בכדי להבטיח אספקת חשמל תקינה ללקוחות שלנו - ולמרות המצב המאתגר אנחנו מצליחים במשימה, באמצעות סינכרון מושלם בין הייצור העצמי, ייצור פרטי ואנרגיות מתחדשות. מדובר באתגר תפעולי מורכב תוך ניהול עשרות יחידות ייצור מדן ועד אילת".

מפורום יצרני החשמל הפרטיים נמסר, "תחנות הכוח הפרטיות פועלות ומייצרות למעלה מ-30 אחוזים מהיקף הייצור ומבטיחות אספקה סדירה של חשמל למשק. משנה לשנה עולים שיאי הביקוש המשקיים, וזאת במקביל לגידול הביקושים במשק. ללא קידום מיידי של הקמת תחנות כוח נוספות, במקביל לאנרגיות המתחדשות, בחמסינים בשנים הבאות חלקים במשק עלולים להיוותר ללא חשמל".