סניפי תנועות הנוער ייפתחו ביום רביעי ה-27 במאי

מזכ"ל בני עקיבא יאיר שחל: פעילות תנועות הנוער והחינוך הבלתי פורמלי חשובה לבני הנוער וחייבת להתחדש.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ה באייר תש"פ

סניפי תנועות הנוער ייפתחו ביום רביעי ה-27 במאי-ערוץ 7
בני עקיבא
צילום: בני עקיבא

המועצה לביטחון לאומי דנה היום (שלישי) בחידוש הפעילות של תנועות הנוער, והחליטה כי סניפי תנועות הנוער יורשו להיפתח החל מיום רביעי ה-27 במאי, על פי הנחיות מסודרות שיפורסמו בהמשך.

בדיון השתתפו בין היתר מזכ"ל תנועת הנוער בני עקיבא יאיר שחל וראש מחלקת מפעלים בתנועה מאור כהן, נציגי המל"ל, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות פרופ' איתמר גרוטו וגורמים נוספים.

מזכ"ל בני עקיבא יאיר שחל אמר לאחר הדיון "אנו מברכים על ההחלטה של כלל גורמי המקצוע לאשר את פעילות תנועות הנוער בסניפים החל מיום רביעי הבא. במהלך הדיון כולו היה ברור לכלל המשתתפים כי פעילות תנועות הנוער והחינוך הבלתי פורמלי חייבים לשוב לפעילות בשטח מתוך הבנה עמוקה לחשיבות הרבה עבור בני הנוער".

"מאז פרוץ משבר הקורונה התנועה פעלה מסביב לשעון והמשיכה בפעילות מלאה באמצעים שונים, אך לא במפגש פנים אל פנים. בנוסף לכך- מאות יוזמות חברתיות פעלו בכל רחבי הארץ על מנת לסייע לכל פונה ולנסות לעזור בכל משימה אליה נדרשנו. החניכים מצפים ומייחלים כבר שבועות ארוכים לשוב לפעילות השגרתית בסניפים במפגש פנים אל פנים עם חבריהם, המדריכים, הקומונרית ועוד".

מזכ''ל בני עקיבא הוסיף: ''אנו נערכים גם לקראת מחנות הקיץ והסמינרים ולשם כך עמלנו על מתווה שיוכל לאפשר את קיומם באופן זהיר ובטוח. המתווה הועבר לגורמי המקצוע וכאשר יאושר נעדכן את כלל ההורים והחניכים באשר לפרטיו ולתאריכי מחנות הקיץ".