פחות מ-3,000 חולי קורונה פעילים בישראל

38 חולים מונשמים במצב קשה. עד היום החלימו 13,435 ישראלים מקורונה

ערוץ 7 , כ"ה באייר תש"פ

בית מרקחת בימי הקורונה
בית מרקחת בימי הקורונה
צילום: ISTOCK

נתוני משרד הבריאות המעודכנים להערב (שלישי) מעלים כי בישראל ישנם 2,946 חולי קורונה פעילים. מהם 38 חולים מונשמים במצב קשה.

מניין הנפטרים עומד על 278 ועד היום החלימו 13,435 ישראלים מקורונה.

לאור המשך הירידה במספר חולי הקורונה בישראל, שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין הנחה לפרסם את מתווה הפתיחה של אולמות וגני אירועים החל מה-14 ביוני.

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, מירי רגב, סיכמה עם שר הבריאות על חזרה לפעילות מלאה בשעות השיא של התחבורה הציבורית העירונית והבינעירונית בכל רחבי הארץ.

התחבורה הציבורית תפעל ללא מגבלות בשעות הבוקר החל מהשעה 7:00 ועד 8:30 ומהשעה 13:00 עד 15:00, זאת כדי לאפשר הגעה וחזרה סדירה של התלמידים אל בתי הספר ואליהם חזרה.

הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, פנה בצהריים במכתב דחוף לראש הממשלה בנימין נתניהו בדרישה לפתוח את בתי הכנסת באופן מיידי.

הרב הראשי מציין במכתבו את הגיבוי המוחלט שניתן על ידו לכלל ההוראות שניתנו על ידי הגורמים המקצועיים בכדי למנוע את התפשטות נגיף הקורונה. אך יחד עם זאת לא ייתכן כי למרות כלל ההקלות דווקא בתי הכנסת ישארו סגורים על מנעול ובריח.

"המאבק נגד נגיף הקורונה שינה את אורח החיים של רבים, הסגר והבדידות השפיעו רבות ולדעתי יצרו נקודות מבט נוספות ושונות על מהלך החיים של כולנו. בימים אלו ישנן הקלות רבות והחיים מתחילים לחזור לשגרה", ציין הרב.

הרב לאו הוסיף, "התפילה בציבור תופסת מקום חשוב בחיים היהודיים. בימי ההסגר הוצאתי הוראות הלכתיות מקילות על אופני תפילה בציבור בנסיבות שנוצרו. הציבור, מתוך אחריות מלאה נענה ופעל על פי הנחיות אלו. חזרה לשגרה של מרכזי קניות, מסעדות וכדו' וחוסר מתן מענה לבתי הכנסת, מעורר אצל רבים תמיהה. לך אין צורך להכביר במילים על המקום שבתי הכנסיות בלב רבים. תל תלפיות זה הוא מקום שבו אדם יכול לשפוך צקון לחשו ולהתחבר עם העליון ועינו אל יראיו".

"מתגובות הציבור שאני מקבל, אני חש אותם, ומבין עד כמה הדבר כואב להם. עמך בית ישראל אינו מאוגד בארגון או בהסתדרות כלשהי, ולכן לצערי קולם לא נשמע. חובה להוציא בהקדם הוראות ברורות בנושא זה להשיב את ציבור המתפללים לבתי הכנסת, ויפה הדבר שעה אחת קודם", חתם הרב לאו.