יוסי דגן: לפרק את הרשות הפלסטינית מנשקה, אבו מאזן הכריז מלחמה

ראש מועצת שומרון דורש להורות לצה''ל ''להיכנס למרחב הפלסטיני ולפרוק את המחבלים במדים מנשקם''.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ו באייר תש"פ

יוסי דגן: לפרק את הרשות הפלסטינית מנשקה, אבו מאזן הכריז מלחמה-ערוץ 7
יוסי דגן
צילום: גור דותן

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הגיב הבוקר (רביעי) להצהרת אבו מאזן ולפיה הרשות הפלסטינית משוחררת מכל ההסכמים עם ישראל וארה"ב בעקבות הכוונה להחיל ריבונות ביהודה ושומרון.

"אבו מאזן הכריז מלחמה נגד ישראל, אם הוא אומר ברמאללה שהתיאום הביטחוני בין הרשות הפלסטינית לישראל קרס אז הוא בוודאי נותן אור ירוק לפעילי הטרור שלו לצוד יהודים. וזו רבותיי הכרזת מלחמה", אמר דגן.

הוא הזכיר כי בשנים האחרונות נרצחו בשומרון אזרחים וחיילים על ידי "שוטרים פלסטינים" שהיו תחת שליטתו של אבו מאזן: עידו זולדן, הרב מאיר חי, בן יוסף לבנת, רב סמל איהאב חטיב, אביתר בורובסקי ואחרים.

דגן אומר עוד כי על מדינת ישראל לפרק את הרשות הפלסטינית מנשקה ולהקפיא כספים שעוברים מישראל לפלסטינים, "הנשקים הללו הופנו כלפינו בעבר ובוודאי עכשיו הם שוב יופנו כלפינו. אני קורא לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשר הביטחון בני גנץ לעשות הכל כדי שביטחונם של תושבי יהודה ושומרון יישמר, בין היתר להיכנס למרחב הפלסטיני ולפרוק את המחבלים במדים מנשקם.

"אני קורא גם להקפיא את העברת הכספים מישראל לרשות הפלסטינית המסתכמים בשמונה מאות מיליון ש''ח. הרשות הפלסטינית לא צריכה לקבל פרסים", כך דגן.