החלפת מנעול
החלפת מנעולiStock
הצילינדר, הגליל הפנימי של מנעול הדלת, הוא מרכיב חשוב בבטיחות הבית שילווה אתכם במשך שנים רבות.

אבל גם הוא, כמו כל חפץ נחוץ בבית, עשוי להתקלקל לאחר מספר שנים - וזה הזמן להחליף את הצילינדר לצילינדר חדש שיעזור לכם לנעול את הדלת בבטחה ולפתוח אותה בתנועה חלקה בכל פעם שתגיעו הביתה.

החלפת צילינדר חדש עשויה להיות פרוצדורה מורכבת לאדם ללא ניסיון בתחום - ולכן אם אתם ניגשים להחלפת צילינדר בעצמכם נמליץ שתקראו בזהירות את ההוראות ותצפו בביצוע התהליך בידי אדם אחר לפני שתנסו זאת על הדלת שלכם.

בנוסף, גם בעלי מקצוע לא מנוסים או רשלניים עשויים לפגוע בתהליך, ולכן רצוי לוודא שמדובר בבעל מקצוע מורשה, מומלץ ומנוסה לפני שתפקידו בידיו את דלת ביתכם.

כדי להקל עליכם בביצוע התהליך, בין אם אתם אלו שמחליפים את הצילינדר ובין אם מדובר בבעל מקצוע שאתם רוצים לוודא שהוא מנוסה ומקצועי - אספנו לכם מספר טעויות נפוצות בהחלפת צילינדר למנעול הבית מהן רצוי ללמוד.

כיוונים

גליל הצילינדר הוא חלק פנימי שעשוי להיות מבלבל. לכן השלב החשוב ביותר בדרך להתקנת הצילינדר כראוי הוא לוודא היטב מספר פעמים שהנחתם את הצילינדר בכיוון הנכון, עם הפתח למפתח בצד החיצוני שתואם את יציאת הפינים כלפי ציר הדלת.

קידוח זהיר

דלת שנקדחה חזק מדי עלולה להישבר או להיסדק ולהוות מוקד משיכה קל לפורצים, בעוד חור שלא נקדח כראוי לא יצליח להכיל את המנעול בצורה ישרה ויציבה. לכן חשוב לבצע קידוחים נכונים עבור ברגי המנעול. יש להתחיל לקדוח מהצד הפנימי ולהציב אדם נוסף להשגחה בצד השני: כאשר המקדח מבצבץ יש להפסיק ולעבור לקידוח מהצד השני. כך תמנעו פיצול של הדלת.

מחיר ואיכות

מכירים את הדלתות הישנות האלו, בעלות המראה השברירי ומנעול הברזל הקטן והרעוע? הן אולי נראות נחמדות ועדינות, אבל דלת הבית שלכם צריכה להיות הרבה יותר חזקה. לאחר שהשקעתם בדלת חזקה וממוגנת יש להתאים אליה צילינדר איכותי. צילינדר שעלה 100 שקלים לרוב לא יעמוד בעומס, יישבר, ייתקע ויגרום ללא מעט עוגמת נפש והוצאות נוספות בעתיד.

לכן נמליץ להשקיע בצילינדר במחיר של כ-300-500 ש"ח מחברה מוכרת. קיימים גם צילינדרים יקרים יותר, בעלי מנגנון עוד יותר משוכלל, אבל על פי רוב מדובר בתוספות לא קריטיות והצילינדרים בטווח המחיר הבינוני יספיקו. התייעצו עם המנעולן שלכם להתאמה אופטימלית של המנעול לסוג הדלת.

"אופס… שכחתי"

הטעות המביכה מכולן… אתם מתקינים מנעול, מסיימים בגאווה, מזדקפים ומנסים לפתוח את הדלת כדי להשוויץ במנגנון הנפלא שהתקנתם במו ידיכם… והדלת נעולה. אין לכם מפתח תואם עדיין, ואתם תקועים בחוץ וזקוקים למנעולן שיפתח את המנעול שהרגע התקנתם.

מדובר בתסריט שנשמע משעשע אבל למען האמת הוא נפוץ באופן מפתיע. אם זה קרה לכם, אל תתביישו, אתם בחברה טובה; ואם אתם מתכננים להתקין צילינדר חדש, תעשו טובה - הטמינו לפני תחילת העבודה בכיס מפתח שיתאים לצילינדר החדש . עדיף להיזהר מאשר להצטער, לא?

צריכים להחליף צילינדר? סיקרט מערכות כאן בשבילכם. לשירותי מנעולן 24/7 פנו אלינו