ריבלין בשיחה
ריבלין בשיחהצילום: מארק ניימן / לע"מ

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין נפגש עם 130 מנכ"לי חברות השותפות במיזם קו אימפקט ועובדיהם מהחברה הערבית, על רקע משבר הקורונה וחודש הרמאדן. המפגש נערך בשיחת וידאו.

מיזם "קוֹ-אימפקט", אשר הושק בבית הנשיא בשנת 2015, מתמקד בהשגת פריצת דרך בשיעור ובאיכות התעסוקה של האוכלוסייה הערבית בחברות הגדולות במשק.

לצורך כך, מלווה המיזם את החברות בתהליכי האיתור, ההשמה והליווי של העובדים מקרב החברה הערבית. במיזם חברות נכון להיום 33 חברות, ביניהן – מיקרוסופט, קוקה קולה ישראל, דלויט, פריגת, דיסקונט, אסם, נספרסו, גלובס, ג'י פי מורגן, HP, תנובה, שטראוס, ניאופרם, הפניקס, אמדוקס, החברה המרכזית ועוד.

על אף הפגיעה הקשה שחווה המשק בחודשיים האחרונים בעקבות משבר הקורונה, אף חברה לא פרשה מהמיזם ובאף אחת מהחברות לא חלה פגיעה בעובדים הערבים. העבודה במיזם בתקופה זו לא פסקה לרגע והחברות המשיכו להיות מחויבות ליעדים ולמשימה.

הנשיא פתח בדבריו והתייחס לחודש הרמאדן בצל הקורונה: "חודש הרמדאן, שיגיע לסופו בעוד מספר ימים, הוא חודש של אחווה וסולידאריות. השנה, הערכים האלה עמדו במבחן. בצל הקורונה, נדרשנו לדאוג לחלשים ולנזקקים שבינינו שהפכו פגיעים ביותר - למבוגרים, לחולים, לדלי אמצעים".

הנשיא פנה למנכ"לים, חיזק אותם וקרא להם להמשיך בעשייה: "המשבר הזה עוד לא מאחורינו. הוא איננו רק בריאותי, הוא גם כלכלי וחברתי. אני יודע שצעירים ערבים רבים האמינו שיהיו הראשונים להיפגע ממשבר הקורונה בתעסוקה. שערכי השוויון והשותפות יהיו הראשונים להיות מקוצצים. שוויון ושותפות אינם מותרת. הם הבסיס של החיים המשותפים שלנו על הארץ הזו. התגאיתי לשמוע שגם בתקופה הקשה הזו, אף חברה לא פרשה מהמיזם. המשכתם לעשות מאמצים כדי לשלב עוד ועוד עובדים ערבים אל שורותיכם".

"המאמץ שלנו ליצור מציאות של חיבור ושל שותפות בחברה עובר בתעסוקה. מהבחינה הזו, אתם עושים יום יום, שירות אדיר לחברה הישראלית", חתם הנשיא בדבריו ואיחל חג שמח לכולם והמשך עבודה משותפת.

ד"ר סמיר קאסם, יו"ר משותף קו-אימפקט, אמר כי "מערכת הבריאות עברה את מבחן הקורונה בהצלחה, אך אני יודע גם לספר על האי-ודאות ששולטת בחברה הערבית, חוסר האונים והפחד להיות הראשונים להיפגע והאחרונים לחזור לשגרה או לתעסוקה. בימים האחרונים ראינו את כוחה של החברה הישראלית, את החברות שלנו ששמרו על העובדים שלהם - יהודים וערבים כאחד - את הרגישות והערבות ההדדית של המעסיקים הגדולים בתרומתם הנדיבה למשפחות נזקקות ולקשישים".