מחאת המכנסונים: "אסור לשתף פעולה עם נערה שמצפצפת על המורה שלה"

כתב חדשות 12 מנחם הורוביץ: אני מקווה שהמנהלים, המורים, היועצים החינוכיים והיועצים הפדגוגיים לא ירימו ידיים.

ערוץ 7 , כ"ו באייר תש"פ

מכנסונים
מכנסונים
צילום: ISTOCK

הכתב הוותיק של חדשות 12, מנחם הורוביץ, מקווה שמערכת החינוך לא תתקפל בפני ''מחאת המכנסונים'' של תלמידות בתי הספר.

''ההפגנות של הבנות עם המכנסונים נמשכות ומתרחבות. אני מקווה שהמנהלים, המורים, היועצים החינוכיים והיועצים הפדגוגיים לא ירימו ידיים", כתב הורוביץ בטוויטר.

''אסור לשתף פעולה עם נערה בת 12 שלמעשה מצפצפת על המורים שלה, מורדת בהם לא פעם בתמיכה של ההורים. זה הרי לא יגמר רק במחאה הנוכחית. זה ימשך גם בתחומי חינוך אחרים", הזהיר.

אתמול (שלישי) נחשף בכלי התקשורת סיפורה של דיאנה, תלמידת כיתה ב' בבית ספר בפתח תקווה, שהגיעה ללימודים עם שמלה ללא שרוולים. לטענת דיאנה, המחנכת שלה הורתה לה להחליף את השמלה בטענה שהיא אינה תואמת את קוד הלבוש של בית הספר, והיא נותרה בחולצה ותחתונים.

אמה של הילדה, אנה, סיפרה הבוקר לקרן נויבך בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב: "צעקתי על המחנכת ועל כולם, הייתי בשוק. הילדה שלי מרגישה אשמה, והיא פוחדת שאף מורה לא אוהבת אותה אחרי הסיפור הזה".

"המורה התקשרה ב-11:00, ב-12:40 כבר אספתי את הילדה. לא היה אפשר לחכות שני שיעורים כשהילדה עדיין עם השמלה?", אמרה האם. "כשהגעתי ראיתי את הילדה שלי עם חולצה של מישהו אחר, עם סמל ושרוול - אבל בתחתונים. הילדה הייתה בשוק ואמרה 'אמא בואי מהר נלך הביתה'. הייתי בשוק, הילדה שלי הייתה בשוק. המחנכת יודעת שיש לילדה שלי קושי בשפה, היא לא יכולה לדבר, היא לא יכולה להגן על עצמה".

"ברגע שהילדה יוצאת מהשירותים בחולצה ובתחתונים, כל אישה מבוגרת שולחת אותה בחזרה ללבוש את השמלה. למה זה לא קרה בית הספר הזה?".

בעקבות האירוע, שר החינוך יואב גלנט הורה על קיום בדיקה, תחקיר והצגת מסקנות בפני מנכ"ל משרדו, כדי למנוע מקרים דומה בעתיד. מעיריית פתח תקווה נמסר: "צריך גם לשמוע את הצד השני. לא כל הכותרות נכונות".