אחות עד הבית
אחות עד הביתiStock

שירות אחות פרטית עד הבית הוא שירות המאפשר למטופלים לקבל מגוון טיפולים בבית במקום ללכת לבית החולים או לקופת חולים.

במאמרנו נסקור, בעזרתה של חברת My Doctor - המספקים שירותי רפואה פרטית עד הבית, את היתרונות הרבים שיש לקבלת שירות רפואי עד הבית ובפרט שירות אחיות פרטיות. נכתוב גם למי שירות אחות עד הבית מיועד ומה תקבלו במסגרת הזמנת האחות.

למי נועד שירות אחיות עד הבית?

השירות נועד לחולים שמרותקים לביתם בין אם בדרך קבע או באופן זמני, או לחולים הסובלים מכאבים ואינם יכולים להתנייד לשם קבלת טיפול רפואי. בנוסף, השירות ניתן לחולים הסובלים ממצב כרוני הדורש מהם אשפוזים חוזרים ונשנים וביקורים תכופים בבית החולים .

המטרה של השירות היא לאפשר לאותם חולים, כמו חולים אונקולוגיים או חולים עם אי ספיקת לב, שדורשים טיפול רציף ולעיתים תכופות, או חולים הסובלים מכאבים או פציעות, להגיע פחות לבית החולים, אך עדיין לקבל שירות רפואי מקצועי ומהימן בסביבה נעימה ונוחה, ללא המתנה בתור ובמועד הנוח להם.

מה היתרונות של שירות אחות פרטית עד הבית?

מלבד הסיבה הברורה שהשירות ניתן לכאלו שמרותקים לביתם ואינם יכולים להגיע למרכזים הרפואיים, שירות אחות פרטית כולל עוד שפע של יתרונות:

פחות עומס - השירות הביתי מוריד מהעומס שיש גם ככה בחדרי המיון ומשאיר להם את האפשרות להתמקד במקרים היותר דחופים. בנוסף, לזה גם המטופלים בבית, לא צריכים לחוות את העומס על המערכת בצורה של זמני המתנה ארוכים ובירוקרטיה. נגישות - הרבה פעמים הנסיעה עצמה לבית החולים יכולה להיות מכשול בדרך לקבלת טיפול רפואי, בין אם זה בגלל נסיעה ארוכה ועומס תנועה או בגלל בעיות חניה.

שירות עד הבית חוסך לכם את הצורך לנסוע לבית החולים שממוקם בדרך כלל באזור מרכזי שיש בו הרבה תנועה ומעט חניה. הסיכון לזיהומים פוחת - ידוע שאחד הסיכונים בטיפול בבית חולים הוא היחשפות לזיהומים ומחלות מאחר וזה בניין בו שוהים חולים רבים. שירות אחיות עד הבית מאפשר למטופל להימנע מחשיפה מיותרת לזיהומים רבים. היבט זה חשוב במיוחד מכיוון שהרבה מהמטופלים בשירות ביתי הם כאלו שרגישים יותר לסכנה של זיהומים.

אילו טיפולים ניתן לקבל באמצעות אחות עד הבית?

מגוון השירותים והטיפולים המוצעים ע"י אחיות עד הבית התרחב הרבה בשנים האחרונות והיום הם כוללים הרבה יותר טיפולים רפואיים שניתן לבצע בבית. חשוב לזכור שהטיפולים הרפואיים בבית לא תמיד מתאימים למקרי טראומה ומומלץ לבדוק מראש עם החברה המספקת את האחיות אם היא יכולה לעזור במקרה הספציפי שלכם.

הטיפול הבסיסי שמציע שירות אחיות פרטיות הוא בדיקת אומדנים כללית על ידי אחות. הבדיקה הזאת מאפשרת לאחות לקבל את כל המידע הבסיסי על המטופל כמו מדידת לחץ דם, מדידת חום, רמת סוכר וכו'.

בעזרת בדיקה זאת האחות יכולה לדעת כיצד להמשיך את הטיפול בין אם יש צורך להזמין רופא, ללכת לבית החולים או שניתן לטפל בבעיה בבית. טיפול זה אמנם בסיסי, אך הוא מאוד חשוב מכיוון שהוא יכול לחסוך מהמטופל נסיעה לא נחוצה לבית החולים, המתנה ארוכה בתור ואשפוז מיותר.

טיפולים נוספים שניתן לקבל בשירות אחיות ביתי הם חבישות וטיפול בפצעים, עירויים (עירוי רגיל ועירוי ברזל), אלו הם גם טיפולים בסייסים שניתן לקבל בבתי החולים או בקופת החולים אך אפשר לבצע אותם גם בנוחות של הבית.

ניתן לקבל גם זריקת וולטרן למקרים של כאבים עזים או זריקת קלקסן לדילול דם עבור מטופלים לאחר ניתוח. שתי הזריקות דורשות הוראת רופא ולא ניתן לקבל אותן ללא בדיקת רופא, אך לאחר הבדיקה תוכלו להמשיך את הטיפול בזריקות בבית.

בנוסף לטיפולים אלו, ניתן לבצע טיפולים יותר מורכבים בבית כמו טיפול בקטטר, טיפול בזונדה, החלפת סטומה, חבישה סטרילית של פיק ליין ובדיקת הוספיס בבית. כל אלו הם הליכים רפואיים שמצריכים עובד צוות רפואי מקצועי כמו אחות מוסמכת אך כאלו שמטופלים עדיין יכולים לעבור בבית.

אם הדבר נשמע לכם מעניין, תוכלו למצוא מידע רב בנושא אחיות פרטיות ורפואה עד הבית באתר של My Doctor בלחיצה על הקישור או באמצעות חיוג לטלפון 072-3972397 במשך 24 שעות ביממה .
ועד אז, מאחלים לכם בריאות איתנה!