מנכ"לית חדשה למשרד התקשורת: לירן אבישר בן חורין

לירן אבישר בן חורין תחליף את נתי כהן ששימש בתפקיד וביקש לפרוש לאחר כניסת השר יועז הנדל לתפקידו.

ערוץ 7 , כ"ו באייר תש"פ | עודכן: 19:19

לירן אבישר בן חורין
לירן אבישר בן חורין
צילום: דוברות

שר התקשורת יועז הנדל החליט למנות את לירן אבישר בן חורין, לתפקיד מנכ"לית משרד התקשורת.

היא תחליף את נכ"ל משרד התקשורת נתנאל (נתי) כהן שהודיע על סיום את תפקידו.

לאחר שהצוות המקצועי סקר בפני השר את תהליכי העומק שהמנכ"ל הוביל בקדנציה האחרונה, ביקש השר הנדל מהמנכ"ל להשלים מספר תהליכים בשבועות הקרובים ולבצע העברת סמכויות מסודרת.

המנכ"ל נענה לבקשה ואף הודיע שימשיך ללוות את השר ולייעץ לו בכל דבר ועניין.

אבישר בן חורין שימשה בתפקידי ניהול ובתפקידי מטה בכירים במשרד ראש הממשלה, בשירות הציבורי וריכזה הובלת וליווי של רפורמות מאקרו ונושאים כלכליים.

עד לאחרונה שימשה כמנכ"לית חברת מסע, המשותפת לממשלה ולסוכנות היהודית. בין יתר תפקידיה שימשה אבישר בן חורין כראש מטה מנכ"ל רה"מ. בתפקידה זה הובילה את עבודת המטה של המטה הכלכלי-חברתי של ראש הממשלה ובכלל זאת רפורמות כלכליות ושינויים מבניים בענפים שונים, לרבות שוק התקשורת.

בנוסף, שימשה בעבר כיועצת משפטית ליועמ"ש מני מזוז בנושאים כלכלים-פיסקלים.

אבישר, בת 43 ילידת מגדל העמק, היא בעלת תואר במשפטים ובניהול מאוניברסיטת תל אביב, ותואר שני במשפטים מאוניברסיטת NYU וקורס מנהלים באוניברסיטת הרווארד במסגרת תוכנית מעוז.

השר הנדל מסר כי "אבישר בן חורין היא בחירה טבעית למשרד שעומד בפני רפורמות חשובות ופרישת תשתית מתקדמת כדי להצעיד את מדינת ישראל קדימה. הבחירה בלירן איננה קשורה להיותה אישה אלא בזכות כישוריה, אך אני בהחלט אשמח לראות מנכ"לית למשרד התקשורת בפעם הראשונה בתולדות ישראל".