היחידה הממשלתית לסתימת פיות

היחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות פנתה לערוץ 7 בעקבות ידיעה חדשותית שבה צוין כי החשוד בהצתת מבנה של עיריית ירושלים הוא ערבי.

ערוץ 7 , כ"ו באייר תש"פ | עודכן: 07:25

פעולות הכיבוי בעירייה
פעולות הכיבוי בעירייה
צילום: דוברות כבאות והצלה ירושלים

היחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות שיגרה מכתב תלונה לקבוצת התקשורת ״ערוץ 7״ בעקבות ידיעה חדשותית שבה צוין כי החשוד בהצתת משרדי עיריית ירושלים הינו ערבי תושב מזרח העיר.

היחידה שפועלת במשרד המשפטים פנתה לערוץ 7 בעקבות כתבה מתחילת חודש מאי שכותרתה היא "ערבי קיבל דו"ח והצית מבנה בעיריית ירושלים". תיאור מוצאו של החשוד הופיע גם בלב הכתבה.

״במסגרת מטרת הפרסום לא ראינו לנכון את החלטתכם לציין את מוצאו הערבי של החשוד. יתרה מכך, לטעמנו פרסום כזה עלול ליצור דעות קדומות וסטריאוטיפים כלפי מי שמשתייכים לאוכלוסייה הערבית״, כתבה היחידה במכתב התלונה לערוץ 7.

לקריאת המכתב המלא לחצו כאן

מנכ״ל ערוץ 7 והעורך הראשי עוזי ברוך מסר בתגובה: ״ערוץ 7 מגנה כל שיח גזעני ומפלה, ועם זאת מתנגד לניסיון לטשטש זהויות לאומיות וחברתיות. ציון השתייכותו הלאומית והחברתית של אדם איננו פסול. הניסיון לכפות סטנדרטים של שיח ׳פוליטיקלי קורקט׳ הוא פסול ועלול להתדרדר לסתימת פיות״.

הידיעה שבגינה התקבלה התלונה דיווחה על כתב אישום נגד גבר בן 41, תושב מזרח ירושלים, שנעצר על ידי המשטרה בחשד להצתת מבנה של עיריית ירושלים בחודש אפריל.

האירוע התרחש ביום רביעי ה-22 באפריל. הערבי קיבל דו''ח מפקח של עיריית ירושלים בגובה 475 שקלים, וכמה שעות לאחר מכן הגיע להצית מבנה עירוני בכיכר ספרא.

שמונה צוותי כבאות והצלה פעלו כדי להשתלט על הדליקה בקומה הראשונה בבניין העירייה בירושלים. לא היו נפגעים באירוע.