"ניסו לירות בנו" - האזינו להקלטה

כך נשמעו שני הנערים שאתמול ניצלו בנס, לאחר שפלסטיני כיוון לעברם אקדח במרכז הכפר חווארה שבשומרון וניסה לפגוע בהם.

ערוץ 7 , כ"ז באייר תש"פ

זירת האירוע
זירת האירוע
צילום: צבי סוכות

אמש יצאו שני בני נוער בני 14 ו- 15 לכיוון בית הספר שלהם שבשומרון. הם יצאו בטרמפ, כאשר הגיעו למרכז חווארה, כיוון לעברם פלסטיני אקדח וניסה לירות.

הנהג שהיה איתם בדרך גילה תושיה ירה פעמיים לכיוון האוויר והצליח להבריח את המחבל. באותו זמן נשארו שני בני הנוער תלמידי כתה ט' לבד ברכב בלב הכפר הפלסטיני.

השניים גילו תושייה, יצרו קשר עם מוקד הבטחון של המועצה האזורית שומרון, הקפיצו את הכוחות ונתנו למוקדנית תיאור מדוייק של מצבם תוך שהיא מנחה אותם כיצד לפעול.

כך זה נשמע כאשר שוחח עם המוקדנית: "ניסו לירות עלינו בחווארה! אנחנו באמצע חווארה ניסו לירות בנו, יש פה יריות בואו מהר! הוא רץ אנחנו שני ילדים לבד".

מוקדנית: בן כמה אתה?

הנער: בן 14, הנהג רץ הוא לא פה. להיכנס לאוטו?

מוקדנית: תכנסו לרכב. תישאר איתי הכל בסדר. אנחנו נזמין כוחות.

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון, הגיע לתחנת המשטרה, שוחח עם הנערים ועם גורמים בכירים במשטרה ובצה"ל. לדבריו: "האירוע הזה הסתיים בנס. אבל אין לסמוך על הנס. ההסתה השיטתית של אבו מאזן, שמונשם ע"י מדינת ישראל, הגיעה לשיא ואלו תוצאותיה. לאור היום, באחד הכבישים המרכזיים לכיוון יישובי גב ההר, כביש שבו עוברים אלפי ישראלים מדי יום, מכוונים נשק לכיוון ילדים. מדינת ישראל צריכה לפעול בנחישות נגד מי שחושב שיוכל לפגוע בתושבי ישראל.

“אני רוצה לחזק את הנערים שגילו תושייה ויצרו קשר עם המוקד, את הנהג שפעל באומץ, ואת חיילי צה"ל כוחות הבטחון והמשטרה שפעלו ופועלים בנחישות לתפיסת המחבל. יידע כל אזרח וחייל שיגן על עצמו או על אחרים בנשקו שהוא יקבל את הגבוי המלא. אנחנו נמשיך לבנות ולנטוע ונאחז בארץ האוייב לא ירתיע אותנו".