בעלי אולמות: יהיו חתונות פיראטיות

בפנייתם לשר הבריאות ציינו בעלי האולמות כי האישור שהעניק לפתיחת האולמות בעוד שלושה שבועות גורם לעידוד בעקיפין לחתונות פיראטיות

מיכל לוי , כ"ז באייר תש"פ

חתונה
חתונה
צילום: ISTOCK

בעלי האולמות בריכוזים החרדיים פנו לשר הבריאות הנכנס, יולי אדלשטיין, בבקשה שיתחשב בעונת השמחות העומדת להיפתח מיד למחרת חג השבועות ויאשר את פתיחת האולמות בהתאם להוראות החדשות והמחמירות.

בפנייתם מציינים בעלי האולמות כי האישור שהעניק אתמול שר הבריאות לפתיחה בחודש הבא גורם לעידוד בעקיפין לחתונות פיראטיות שרק יגבירו את ההדבקה.

הסיבה: רוב החתונות בציבור החרדי נערכות בשבועיים וחצי שלפני התאריך שקבע ובקרב המשפחות החרדיות לא נהוג לדחות חתונות.

"הענפים המדוברים לפתיחה ולהקלות כגון: מסעדות, בתי מלון וכדומה – ענפים המיועדים בעיקרם לבילוי ואינם דווקא צורך חיוני, שם אין כל הגבלה של "בחוץ" בלבד", נכתב בפניה שפורסמה הבוקר ב'המבשר'.

"ודווקא הענף הכי משמעותי למשפחות שמחתנות את ילדיהם, זה פשוט נדחה ללא הגיון. וכי מה ההבדל בין 14.6 או ל־31.5? גם ההקלות שכבר אושרו עד עתה הן קיום החתונה בחוץ, המשמעות, לא באולמות וללא שום פיקוח.

"מה שונה ענף האולמות מרוב הענפים שנפתחים במהלך מאי, גם לאולמות ישנם עשרות אלפי עובדים, האם לא חשוב גם אותם להחזיר למעגל העבודה וכמה שיותר מהר ולא להמתין ל־ 14.6?

"להזכירכם, שבאם במניעת התפשטות המחלה עסקינן, הרי האולמות הם אלו שיכולים לפקח על הנהלים, תוך הגבלת כמות המשתתפים (לפי גודל אולם או לפי מקסימום אורחים לאולם), פיזור השולחנות עם מרווח כנדרש, לבישת כפפות, חיטוי ידיים, מדידת חום, ביקורת של נאמן קורונה ועוד,

"וכי מה האלטרנטיבה, מציינים בעלי האולמות במכתבם, חתונה פיראטית בחוץ ללא מנגנון שיודע לאכוף את הדרישות? או, דווקא בעת הזאת הכי חשוב לשלב את בעלי האולמות במאמץ למניעת התפשטות המחלה.

"כך יוחזרו חלק משמעותי מהעובדים ויחסך עוד דמי חל"ת לאוצר המדינה, בנוסף יבצעו חתונות ראויות שתיזכרנה לטובה לכל המשתתפים ובעיקר לזוג הצעיר".