בשל הקורונה: חשש מפני חילול בתי העלמין

לדברי הרב גבאי, יש חשש לגורל המקומות הקדושים הזוכים לשמירה מעולה במשך כל ימות השנה על ידי הגעת מתפללים וכעת המקומות הללו שוממים

בן שאול , כ"ז באייר תש"פ

בשל הקורונה: חשש מפני חילול בתי העלמין-ערוץ 7
אוקראינה
צילום: איסטוק

בימים כתיקונם כמו בכל שנה בתקופה זו, שוקדים במשרדי אגודת 'אהלי צדיקים – גדר אבות' כבר שבועות ארוכים בהכנות מרובות ובהיערכות מוגברת לקראת קליטת אלפי המתפללים העושים את דרכם למעזיבוז, כדי להתפלל על ציון ה'בעל שם טוב' שיום פטירתו חל בחג השבועות.

משנה לשנה גדלה כמות הבאים למעזיבוז לימי החג השבועות וההכנות וההיערכות גדלים בהתאם לביקוש, הן לאש"ל מלא והן לסיורים נוספים במקומות הקדושים ברחבי אוקראינה.

השירות מוצע על ידי הצוות המקצועי של האגודה בראשות העסקן הרב ישראל מאיר גבאי השומר בכל ימות השנה על מקומות מנוחתם של הצדיקים הקדמונים בנוסף לשיפוצים הנרחבים שהוא מבצע בכל בתי העלמין שבשטחי אוקראינה וגלילותיה.

השנה, בעקבות נגיף הקורונה שהתפשט בכל קצווי תבל, שוממות דרכיה של מעזיבוז כבר חודשים ארוכים, אין יוצא ואין נכנס.

לדברי הרב גבאי, יש חשש כבד לגורלם של המקומות הקדושים הזוכים לשמירה מעולה במשך כל ימות השנה על ידי הגעת מאות ואלפי מתפללים בכל כמה ימים אך השנה, בשל הקורונה, אין נפש חיה במקומות הללו. .

"יותר משלשה חודשים לא נראית נפש חיה בכל המקומות הקדושים. החשש והדאגה לשלומם של קברות הצדיקים גובר והולך בקרב אנשי אגודת 'אהלי צדיקים – גדר אבות', הרואים בעיניים כלות את מפעל חייהם רב השנים עומד ללכת לטמיון חלילה".