עיתונאי ידיעות אחרונות יחזקאל אדירם הלך לעולמו

אדירם, אחד מוותיקי "ידיעות אחרונות", נפטר בגיל 83 לאחר התמודדות עם סרטן.

ערוץ 7 , י"ב בסיון תש"פ

עיתונאי ידיעות אחרונות יחזקאל אדירם הלך לעולמו-ערוץ 7
נר נשמה
צילום: איסטוק

עיתונאי "ידיעות אחרונות" יחזקאל אדירם הלך לעולמו בגיל 83. הוא נפטר בביתו בתל אביב לאחר התמודדות עם סרטן הריאות.

אדירם היה כתב לענייני משפט ב"ידיעות אחרונות" משנת 1953 ועד 2017. הוא הותיר אחריו ארבעה ילדים ושבעה נכדים. הלווייתו נערכה אמש בבית העלמין בחולון.

הוא נולד בעיר פוניבז' בליטא. עלה לישראל ולמד בבית-הספר היסודי "ביל"ו" בתל אביב ובמדרשיית נעם.

בנו, אריאל אדירם, ספד לו בפייסבוק: ''אבא שלי, אהוב לבי, המגדלור של חיי, הסגיר את נשמתו לבורא הלילה. ביום הולדת האחרון שלו, בספטמבר שעבר, כשהוא עוד הרגיש סביר הייתה לי את הזכות להגיד לו, עוד בחייו, עד כמה אהבתי אותו ועד כמה הוא היה משמעותי עבורי.

''תודה שלימדת אותי, כמעט בלי להתכוון, מה היא משפחה בריאה, למרות שהשואה מנעה ממך לחוות אחת כזו בילדותך. תודה שאהבת אותי ואת כל המשפחה שלנו בלי שום תנאי. תודה שהחדרת בכולנו את האומץ לפחד''.

אריאל הוסיף: ''רציתי להגיד לך, עוד בחייך, שהיית העיתונאי הכי טוב בעולם. אני יודע שזה נשמע כמו בן שמעריץ את אבא שלו, אבל זו פשוט האמת. מעולם לא פגשתי אדם שנחוש להוציא מכל בן אדם בעולם את הסיפור הכי טוב שלו.

''ורציתי להגיד לך, בנימה אישית, לסיום, שהיית האבא הכי טוב שהיה לי והאבא הכי טוב שיכולתי לדמיין או לאחל לעצמי. ואני מקווה להיות, בזכותך, אבא טוב לא פחות. אני אתגעגע. אני כבר כל כך מתגעגע", כתב הבן.

רון ירון, עורך ידיעות אחרונות לשעבר וכיום עורך אולפן שישי, כתב: "אדירם הוא אחד הכתבים המובילים של 'ידיעות אחרונות'. אם עיתונאי צעיר ישאל אותי מה זה אומר להיות כתב 'ידיעות אחרונות'? בלי היסוס אני אגיד: תהיה כמו יחזקאל אדירם.

''אדירם לא מצייץ ולא מרטווט. לא מפרשן ולא מהגג. אדירם מביא סיפורים. והם תמיד בלעדיים. לעיתים נדמה לי ששכחנו שזו המשימה הכי חשובה שלנו כעיתונאים. אבל אדירם אף פעם לא שכח", הוסיף ירון.