הרב מרדכי שטרנברג

הרב מרדכי שטרנברג: "אנחנו יצאנו עכשיו למפעל של התרמה, מי שיזכה לזה שיהיה מבורך"

ראש ישיבת הרב המור, הרב מרדכי שטרנברג מספר על ההתמודדות של בנו ועל עמותת אבוקת אור שמלווה אותו ואת משפחתו: "אנחנו יצאנו עכשיו למפעל של התרמה, מי שיזכה לזה שיהיה מבורך"

ראש ישיבת הר המור, מן הרבנים הבולטים בזרם התורני לאומי בציונות הדתית מספר על בנו שסובל ממוגבולות ועל עמותת 'אבוקת אור' שעוזרת ומטפחת את בנו ואנשים נוספים המתמודדים עם מוגבלויות שונות בנוסף לעיוורון: "בני, שלומי, שכבר היום קרוב ל- 48 מאז שנולד זקוק לסיוע גדול. הוא מקבל את הסיוע גם מאיתנו וגם מאבוקת אור".

"למעשה, זאת עמותה שמטפלת בו ובהרבה ילדים כמותו שסובלים מ c.p, מעיוורון מעוד כל מיני בעיות נוספות שמצטרפות. הם גרים בדיור מוגן כזה, מתוחזק על ידי העמותה ויש להם גם מרכז תעסוקה יומי שגם הוא מופעל על ידי עמותת אבוקת אור. היחס של העמותה, אי אפשר לתאר. איך הם מטפלים בהם, בכל החניכים כולל בבן שלי כבר שנים. זה בית כפשוטו, עם לב, נשמה והכל הכל ממש לקדם אפילו בצורה מאוד מזערית כי זה ילדים במצבים מאוד מאוד שונים. קשה לתאר כל ילד עם הבעיות שלו. אבל לכל הצלחה הכי קטנה, משקיעים המון"

עוד סיפר הרב שטרנברג כי בזכות העמותה, בנו חי חיים שמחים ומאושרים וכאבא, זה הדבר הכי חשוב לו: "הוא קשור גם לבית אנחנו כל הזמן בתמונה. הוא בא הביתה, הולך מהבית. אבל שם בונים לו ממש כמשפחה, בית עם חברים, עם צוות באופן כזה מחבק ומפנק. והכל ממש ממש לרווחתם".

הרב גם הסביר מדוע העמותה יוצאת למבצע התרמה ואמר כי כיום הדיירים גרים בדירות שכורות והדבר מקשה מאוד על חניכי העמותה בגלל התלות בבעלי הדירות. מה שדורש מהחניכים לעבור מידי פעם ופוגע בהתקדמותם ובתחושת היציבות. "עכשיו יש לנו הזדמנות מיוחדת במינה לרכוש שתי דירות שביטוח לאומי נתן הקצבה יפה, אך לא מספקת ומצפים מאיתנו להשלים" מספר הרב, ומוסיף "אני אבא זה באמת דבר שיש לו חשיבות עצומה מנקודת מבטי שאני מכיר את המציאות מקרוב. זו ממש מצווה גדולה. החניכים מתבגרים וההורים שלהם ואני בניהם מתבגרים קצת יותר, מזדקנים והסידור הזה מאוד משמעותי לא רק להיום ולמחר אלא לסידור קבוע לחיים, וזה דבר שמעסיק את ההורים הרבה כמובן באופן טבעי".

לסיכום אומר הרב: "יש פה הזדמנות מאוד מאוד חשובה ומאוד מאוד משמעותית. ובאמת כולה לטובת אנשים שזקוקים ממש לזה כמו אויר לנשימה. זה דבר שהוא כולו חסד שלא על מנת לקבל שום פרס אחר. אנחנו יצאנו עכשיו למפעל של התרמה, מה שנקרא גיוס המונים, מי שיזכה לזה שיהיה מבורך".