פניה לשר אוחנה: הנחה לאפשר ליהודים לשתות מברזיות הר הבית

ראשי ארגון "בצלמו" דורשים מהשר לביטחון הפנים להנחות את המשטרה לבטל את האיסור על יהודים העולים להר הבית לשתות מהברזיות בהר.

ערוץ 7 , כ"ז באייר תש"פ

עולים להר הבית (למצולמים אין קשר לכתבה)
עולים להר הבית (למצולמים אין קשר לכתבה)
צילום: סלימן קאדר, פלאש 90

עו"ד מיכאל ליטווק פנה היום (שלישי) לשר לביטחון הפנים הנכנס אמיר אוחנה בשם יהודה פואה יו"ר 'בצלמו' ושי שמאי גליק מנכ"ל 'בצלמו - ארגון זכויות אדם ברוח יהודית', בנוגע לאפליית יהודים בהר הבית.

"כידוע לכבודו, הר הבית הינו הלב הפועם של העם היהודי ושל כלל העולם. לא לחינם הר הבית הינו המקום אליו עורגים ועולים אנשים מכל העדות והלאומים", ציין ליטווק.

לדבריו, "חרף האמור, לאחרונה נודע למרשיי כי משטרת ישראל החליטה על דעת עצמה להתייחס לעולי ההר היהודים באופן מפלה ולמנוע מיהודים דתיים בלבד העולים להר הבית לשתות מים מהברזיות המוצבות במקום".

"מכובדי, לא ייתכן כי במקום קדוש ביותר לעם היהודי יחליט שוטר מכובד ככל שיהיה, על דעת עצמו כי הוא מתייחס ליהודים באופן שונה ומפלה ויאסור על יהודים לשתות מים מהברזיות המוצבות במקום", קבע עורך הדין.

ליטווק הוסיף, "אין מדובר בהחלטה מדינית כמו האיסור להתפלל אלא ביוזמה אישית של שוטר מקומי. יאמר בבירור, מדובר במדיניות מפלה החייבת להתבטל מן העולם".

"בשל האמור, אודה לבחינת הנושא על ידך וכן, למענה בהקדם ובו הנחייה ברורה מטעמך בנושא המבטלת את האיסור המפלה כלפי יהודים המבקשים לשתות מים בהר", חתם עורך הדין.