חמאה
חמאה צילום: istock

שר האוצר ישראל כ"ץ אישר היום (חמישי) את המשך הייבוא והתחרות בענף החלב במטרה להביא להוזלת מחירי מוצרי חלב והורדת יוקר המחייה לאזרחי מדינת ישראל,

בהמשך למדיניות שמוביל שר האוצר להוזלת יוקר המחייה, החליט כ''ץ שלא לבטל את הפחתת המכס על יבוא חמאה מחו״ל כפי שביקש שר החקלאות אלון שוסטר.

''כפי שפעלתי למען אזרחי ישראל ברפורמת השמיים הפתוחים וברפורמה להגדלת התחרות בנמלי הים, שביצעתי למרות ההתנגדויות הרבות, ולאחר שבחנתי את כלל האפשרויות שעמדו בפני, בחרתי שוב באזרחי ישראל שמתמודדים עם יוקר המחיה והשלכות משבר הקורונה ולכן החלטתי לאפשר יבוא חופשי ללא הגבלות מס נוספות", אמר השר כ''ץ.

כאמור, שר החקלאות החדש אלון שוסטר קרא השבוע לבטל את יבוא החמאה לישראל ללא מכס, שפותר את המחסור בחמאה ממנו סובלת ישראל בשנתיים האחרונות.

במכתב ששלח שוסטר לשר האוצר כ"ץ הוא כתב: "הצו שהוצא הוא בלתי מידתי. אני סבור כי ישנן חלופות ראויות לפתיחה הגורפת" של יבוא חמאה לישראל. לטענת שוסטר ישנן חלופות שיאפשרו "צריכה סדירה של תוצרת מקומית, איכותית, במחיר סביר", בעוד שהצו הקיים "עתיד להסב נזקים לא סבירים לצרכנים, למשק החלב ולתכנון בהתאם לחוק".