נשיא צ'צ'ניה אושפז עם קורונה?

לאחר שאיים "להוציא להורג חולי קורונה שיפרו את הבידוד, דיווחים ברוסיה כי מנהיג צ'צ'ניה רמזן קדירוב הובהל לבית החולים.

ניסן צור , כ"ז באייר תש"פ

רמזן קדירוב
רמזן קדירוב
צילום: רויטרס

נשיא צ'צ'ניה, רמזן קדירוב, אושפז בבית החולים במוסקבה לאחר שככל הנראה נדבק בנגיף הקורונה.

שמועות על מצבו הרפואי של קדירוב ועל כך שהוא הובהל במטוס פרטי לבית חולים בבירת רוסיה החלו כבר ביום רביעי, אולם היום (חמישי) אישרו גורמים בשרותי הרפואה ברוסיה כי קדירוב אכן אושפז עם חשש להידבקות בוירוס הקורונה.

על פי הדיווחים בתקשורת הרוסית, קדירוב בן ה-43 החל לחוש בתסמינים דמויי שפעת לפני מספר ימים, אך לאחר שמצבו הרפואי התדרדר במהירות המליצו לו רופאיו להתאשפז בבית חולים במוסקבה במהירות האפשרית.

סוכנות הידיעות אינטרפקס ציטטה גורמים בשרותי הרפואה ברוסיה שאישרו כי הנשיא הצ'צ'ני אכן אושפז עם קורונה. "הוא נמצא תחת פיקוח הדוק של הרופאים", אישר הגורם הרפואי.

עוזרו של קדירוב, אחמד דודייב, אמר כי "הנשיא נשאר בשליטה בקבלת ההחלטות" אך סירב להכחיש כי הוא אכן אושפז עם חשש לוירוס הקורונה. גם ערוץ התקשורת החברתית Baza הנחשב כמקורב לגורמי אכיפת החוק ברוסיה, דיווח כי הנשיא הצ'צ'ני אושפז בבית החולים במוסקבה עם תסמיני וירוס הקורונה.

"קדירוב פונה לאחת המרפאות הטובות בבירה הרוסית ביום רביעי. הוא התלונן על התסמינים הראשונים לפני מספר ימים. מאוחר יותר מצבו התדרדר, והרופאים המליצו לקבל עזרה רפואית במוסקבה", דווח בערוץ.

הנשיא הצ'צ'ני נחשב כשנוי מאוד במחלוקת ורבים מאשימים אותו בשלטון דיקטטורי במדינה. רק לפני מספר שבועות איים קדירוב כי חולי קורונה שיפרו את הבידוד עלולים להיות מוצאים להורג.

"אנשים שמייצרים את הבעיה הזו, אם אתם שואלים אותי, צריכים להרוג אותם. לא רק שהם חולים, הם גם מדביקים את משפחותיהם, אחיותיהם, אחיהם ושכניהם", אמר קדירוב.