ניר ברקת: מעדיף להיות חבר כנסת במקום לקבל תיק זוטר

ניר ברקת שנותר מחוץ לממשלה לא חושש לסמן עצמו כיורש של נתניהו: "אני אדע יום אחרי זה להתייצב, להתמודד, לנצח ולהוביל את המדינה"

ערוץ 7 , כ"ז באייר תש"פ

ברקת
ברקת
צילום: יוני קמפינסקי

ח"כ ניר ברקת מהליכוד שקיבל הבטחה להתמנות לשר האוצר מצא את עצמו מחוץ לממשלה ונשאר חבר כנסת מן המניין.

בראיון לחדשות 12 סיפר כי ברקת כי הוא עדיין מעוניין לקבל תפקיד בכיר, "אם ראש הממשלה יחליט, כפי שביקש ממני להיות שר אוצר, בשמחה אקח את התפקיד, או לחליפין תיק בכיר אחר.

"שוחחתי איתו על חלופות אחרות גם - אבל היה לי ברור שתפקיד זוטר אני לא רוצה לקחת. במקום תיק זוטר עדיף לי לשבת כחבר כנסת מן המניין".

ברקת לא מרוצה מגודלה של הממשלה החדשה, "לא נוח לי עם זה, אני לא חושב שזה דבר נכון. אני חושב שהדבר הנכון, אם כבר עושים ממשלת אחדות, אז שעוד אנשים יוותרו ויהיו פחות תיקים ונוכל לנהל טוב יותר את המדינה, את הממשלה, אבל אני חלק מקואליציה, אני השלמתי עם זה, ואני אעשה את מה שאני יכול לעשות מספסלי הח"כיות".

"אני חושב שהיחסים שלי עם ראש הממשלה הם טובים מאוד", תיאר ברקת. "אנחנו נמשיך לעבוד ביחד, סיכמנו על פגישה חודשית מעכשיו והלאה, ואין לי ספק שהוא אוהב לשמוע את הרעיונות שלי".

ברקת נאמן לראש הממשלה ותומך בו לחלוטין. בעתיד הוא מתכוון להתמודד על ראשות הליכוד. "אני אדע יום אחרי זה להתייצב, להתמודד ולנצח, גם בתוך הליכוד, וגם בסופו של דבר, בעזרת השם, אם אני אקבל את אמון הציבור גם להוביל את המדינה כראש ממשלה".