מוחמד אשתיה
מוחמד אשתיה צילום: Nasser Ishtayeh/Flash90

מוחמד אשתיה, ראש ממשלת הרשות הפלסטינית, נועד (חמישי) ברמאללה עם מפקדי מנגנוני הביטחון הפלסטיניים ודן עימם בהוצאה לפועל של החלטות יו"ר הרש"פ אבו מאזן בנוגע ליחסים עם ישראל וארה"ב ועל הפסקת הקשרים עם מדינות אלה.

סוכנות הידיעות הפלסטינית הרשמית "וופא" מסרה, כי בתחילת הישיבה אמר אשתיה: "סיפוח חלקים מהגדה (המערבית) ע"י ישראל מהווה איום קיומי על המפעל הלאומי הפלסטיני וקץ לפתרון שתי המדינות".

אשתיה הוסיף: "ישראל הפרה את החוק הבינלאומי וכן הפרה את כל ההסכמים שנחתמו עימה, ובהם המדיניים, הביטחוניים, הכלכליים והמשפטיים, ומעתה ואילך איננו מחויבים להסכמים אלה".

בישיבת ההנהגה הפלסטינית השבוע הודיע אבו מאזן על התנערות מהסכמי אוסלו שנחתמו עם ישראל, ובכלל זה ההסכם הביטחוני. אבו מאזן הכריז, כי מעתה ישראל בהיותה הכוח הכובש צריכה לשאת באחריות מלאה על התושבים הפלסטינים ולמלא אחר החוק הבינלאומי.

במקביל, אמר אבו מאזן, כי "מדינת פלסטין" תשלים את מהלך החתימה על בקשות הצטרפות לארגונים ולאמנות בינלאומיות נוספות. הוא קרא לכל המדינות להכיר רשמית ב"פלסטין" והבהיר, כי הפלסטינים ימשיכו לרדוף את ישראל בזירה המשפטית כדי למצות את הדין עימה על "פשעי מלחמה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו