עיר שחוברה לה יחדיו – מכל קצוות תבל

קהילות ארגון ברקאי בארץ ובחו"ל קיימו תפילות חג מרגשות לרגל יום ירושלים.

ערוץ 7 , כ"ח באייר תש"פ

הרב דוד פיין
הרב דוד פיין
צילום: דוברות ברקאי

מרכז רבני ברקאי יצא במיזם לחיבור בין קהילות הארגון בחו"ל לבין הקהילות כאן בישראל.

במסגרת המיזם, קהילה מישראל ערכה את התפילה החגיגית של יום ירושלים בשידור חי דרך תוכנת הזום לבני הקהילה האחרת שנמצאים בחו"ל ועדיין אינם יכולים לשוב לבתי הכנסת.

בין הקהילות שהשתתפו במיזם המרגש ניתן למצוא את קהילת יד בנימין שאירחה את קהילת עירנבינג פליס מניין מוודמיר ניו יורק, קהילת מאיר מודיעין שאירחה את קהילת בית תקווה מאוטווה- קנדה, וכן קהילת קול יהודה במודיעין אשר אירחה את קהילת בית יוסף מפורט לי ניו ג'רזי.

כל התפילות בבתי הכנסת התקיימו על פי הנחיות משרד הבריאות, ונכחו בהן חמישים מתפללים בלבד. בתי הכנסת צוידו במסך גדול, מצלמות ומערכת הגברה על מנת שהמשתתפים יוכלו לראות ולשמוע את חברי הקהילה שהצטרפו מחו"ל אל התפילה, וכן על מנת שבחו"ל יוכלו לשמוע אותם ולהצטרף.

מתפללי המניינים השונים בארץ ובחו"ל סיפרו בהתרגשות כי "היה מדובר באירוע יוצא דופן ומרגש, זכינו לראשונה להתחבר לקהילות נוספות".

הרב דוד פיין, ראש ארגון רבני ברקאי אמר כי "ירושלים היא עיר שחוברה לה יחדיו, ולכן החלטנו לעשות את החיבור המיוחד הזה בין הקהילות, וב"ה יצא לנו אירוע שהיה מרגש ומוצלח מאוד. אין ספק שהחיבור בין הקהילות בארץ לבין הקהילות היהודיות בחו"ל הוא חיבור חשוב שחייבים לתחזק אותו, ואנו בארגון עובדים יומם וליל למען הצלחת המשימה החשובה. אני מקווה שבשנה הבאה נזכה כולנו, כל הקהילות, לחגוג את יום ירושלים ביחד בירושלים הבנויה".