אודי טנא
אודי טנא צילום: יוסי זליגר

רבות נאמר ונכתב על העיר בני ברק עם השתוללות נגיף הקורונה בעירנו. רבים מאזרחי מדינת ישראל חיבקו את תושבי העיר וגילו מעשי סולידריות יוצאי דופן, וכנגדם היו כאלה שהאשימו את בני ברק ותושביה בהפצת הנגיף ואי ציות לכללים.

בני ברק היא באמת עיר מיוחדת ואנשיה על שלל גווניה, חסידיה, ציוניה וליטאיה חיים יחד בהרמוניה נפלאה, כאיש אחד בלב אחד.

עם התאוששות המדינה מהנגיף הקטלני והחזרה אט אט לשגרה נראה כי תושבי בני ברק נשארו מאחור. העיר, שכלל לא היה ברור מדוע היה צריך לסגור אותה על סורג ובריח נותרה עדיין בהסגר.

כן, ניתן כבר לצאת לרחובות בחופשיות אך החזרה למסגרות הלימודים לעשרות אלפי תלמידי העיר טרם קרתה. מסגרות החינוך החרדי כלל לא נפתחו, המסגרות הממלכתיות דתיות והממלכתיות נפתחו בצורה חלקית ביותר. אפילו תלמידי החינוך המיוחד שבכל הארץ היו הראשונים (ובצדק!) לחזור לשיגרה, חזרו בבני ברק רק לאחר כמה שבועות ארוכים.

חבורת העסקנים שמינתה את עצמה לנהל את העיר אינה מסוגלת לעשות זאת גם בשגרה, זה פשוט גדול עליה. בתקופת משבר הקורונה המצב החמיר הרבה יותר ולכולם היה ברור שאסור להשאיר את ניהול העיר בידיים של העסקנים אפילו לרגע אחד נוסף. לא סתם בחרה מדינת ישראל להציל את תושבי העיר מעסקניה ושיגרה באופן בהול את האלוף רוני נומה לכהן כראש העיר בפועל ולהשליט סדר בבלאגן ובכאוס.

אכן, עם כניסתו לתפקיד, העיר והעירייה התנהלו לעילא ולעילא. כעת, עם החזרה לשגרה ופרישתו של האלוף נומה, חזרו העסקנים לשלוט בכל פינה טובה בעיר ומערכות העירייה קרסו מיד.

כיום, אין מענה להורים האם המסגרות נפתחות או לא, אין מענה האם ישנן הסעות לבתי הספר, מהי מתכונת הלימודים לבודדים שכן לומדים ובכלל, האם יש מי שדואג לתלמידי החינוך המיוחד?!

כמעט חודש עבר מאז שמערכת החינוך החלה לחזור למסלולה ורק בבני ברק אלה שאמורים לדאוג לה אינם עושים מלאכתם נאמנה ופוגעים שוב ושוב בנו התושבים.

תושבי בני ברק אינם צריכים לקנא בתושבי ערים אחרות שבהן העירייה מתמקדת בתפקידה היחיד – לשרת את התושבים.

עם כינון ממשלת ישראל החדשה, הגיע הזמן שגם בני ברק תקבל התייחסות מיוחדת. יעקב וידר, יו"ר סיעת הליכוד במועצת העיר בני ברק, עידכן את חברו, שר החינוך הנכנס האלוף יואב גלנט, במצב מערכת החינוך בעיר. משרד החינוך הודיע כי בכוונתו להתערב מיידית במשבר בבני ברק ולכפות על עסקני העיריה להתעורר.

עברנו תקופה קשה והגיעה העת להחזיר את בני ברק לגדולתה. Make Bney Brak Great Again.

אודי טנא, תושב בני ברק. יועץ תקשורת ומנהל משברים

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו