התקווה עדיין פועמת

זו העת להוביל יוזמות ועשייה שיבטיחו את עתידה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. ארץ ישראל לא למכירה ולא מיועדת לאקזיט.

תגיות: צביקה פוגל
תא"ל (מיל') צביקה פוגל , כ"ח באייר תש"פ

התקווה עדיין פועמת-ערוץ 7
''ריקוד הדגלים'' בכותל המערבי
צילום: הודיה קלמן/TPS

בנקודת הזמן הנוכחית, כשהעולם מתאושש מהקורונה זה הזמן להחיל ריבונות, למחוק את חרפת הסכמי אוסלו, להכריע את החמאס ולחסל את חיזבאללה.

זה נשמע רע, אבל אם נמתין ונמשיך רק להגיב ולהמתין זה ייגמר רע. הבטחנו לעצמנו כי לא ניתן להעמיד את קיומנו בסכנה, זו העת לקחת אחריות לגורלנו. אם יש תכלית עתידית למאמץ, אז יש סיבה ומוטיבציה לביצוע. לא נוותר על היוזמה והעשייה בגלל שאולי יש בזה סיכון, ניזום ונעשה כי יש לזה סיכוי להצליח.

אנחנו מעצמה. יש לנו מסורת ומורשת שאין לאף עם בעולם. התגברנו על קשיים ומהמורות במאה שנים האחרונות שמעצמות ומדינות אחרות היו קורסות בהן. אך במקום להתגאות בהישגים ובהצלחות, גוברים אצלנו דווקא הקולות עם הנטייה המחורבנת לראות רק את מה שלא טוב, את מה שחסר.

אימצנו שלא בצדק הרגלים של נתינים זרים, את הצורך להצטדק ולהתנצל שאנחנו טובים. אנחנו כל הזמן בהגנה, למדנו להפחיד את עצמנו טוב יותר משאויבנו מאיימים עלינו.

במקום לשאת בגאון את דגלה של ארץ זבת חלב ודבש, יש אצלנו כאלה המעדיפים להניף דגלים שחורים. הם התבלבלו, אהבת הארץ היא לא רגש פוליטי, אין לה ימין שמאל ושאר החלוקות. ארץ ישראל היא מולדת, לא אתר אינטרנט. ארץ ישראל היא הבית הבטוח שלנו, היא לא למכירה ולא מיועדת לאקזיט.

הסדר העולמי מבוסס כיום על העדפת אגואיזם לאומי על פני שיתוף פעולה של רצון טוב בינלאומי. הגלובליזציה של היום מונעת רק מאינטרסים ספציפיים של מדינות. זו בדיוק העת לנצל את עוצמתנו, הצבאית, הכלכלית, הערכית והמוסרית ולהוביל יוזמות ועשייה שיבטיחו את עתידה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. רק מדינה שמאמינה בזכותה ובצדקת דרכה עושה צעדים חד צדדיים ומעצבת את העתיד.

לי אין ספק כי מערכות הרשע האיראניות והפלסטיניות יעשו כל שלאל ידם כדי לגרש אותנו מכאן. הם מעולם לא הכירו בנו כעם ובזכותנו למדינה. אם הם היו מנצלים את תמימותנו והולכים בדרך הדיפלומטיה, הם היו עלולים להצליח לממש את חזונם. אבל, הם בחרו בדרך האלימה של עימות בכוח ובנשק. המציאות העכשווית מאפשרת לנו ליזום ולפעול למען העתיד.

ארה"ב ורוסיה, כל אחת בשל סיבותיה תומכות בגלוי ובשתיקה במדינת ישראל. לרוב העולם המערבי והערבי נמאס מארגוני טרור שהופכים למדינות, משנות מאזנים ומפרות את השקט. חייבים לנצל את חלון ההזדמנויות ההיסטורי ולהוכיח שאנחנו לא מתפשרים, שאנחנו מנצחים. כשזה יקרה, נוכל לשווק לעולם שלום אמיתי ולא רק אפליקציות.