המאבק על ירושלים לא הסתיים
המאבק על ירושלים לא הסתיים צילום: עטרת כהנים

במה שנוגע לירושלים, העולם האסלאמי מחולק כיום לשני חלקים עיקריים: החלק האחד מושפע מעמדת האמירויות ומהעמדה הסעודית ("בעל המאה הוא בעל הדעה") שישראל היא מדינה שיש לקבל את קיומה, וניתן לחיות גם עם החלטותיה לגבי ירושלים כי כיום יש בעיה חמורה הרבה יותר – איראן.

מנגד עומדת גישת "האחים המוסלמים" (חמאס, התנועה האסלאמית בישראל, תורכיה, קטאר וארגוני "האחים" בכל העולם) הגורסת שלמדינת ישראל אין זכות קיום ולכן יש להוציא כבר היום את ירושלים מריבונות "הישות הציונית".

הרשות הפלסטינית, כממשלות איסלמיות כמו קטאר וטורקיה, שייכת למחנה האנטי סעודי (וראינו מה עשו תושבי ירושלים הערבים לבלוגר הסעודי מוחמד סעוד בשביקר בעיר) ולכן היא החליטה להגביר את הפעילות שלה בירושלים ובעיר העתיקה, במיוחד בתקופת הקורונה שבמהלכה מי שהעניק פתרונות לאוכלוסייה ניצח בקרב על התודעה.

המאבק החריף בשבועות האחרונים כאשר אנשי הפת"ח ניתקו את היחסים עם ישראל, בעקבות ההכרזה של ראש הממשלה בנימין נתניהו על הכוונה וההכנות להחיל את ריבונות ישראל על חלקים ביהודה ושומרון, ובעיקר בבקעת הירדן.

פעילות הפת"ח בירושלים מתגברת כדי למנוע השפעה ישראלית שהתגברה בתקופת הקורונה, ובפת"ח ובארגונים לאומניים פלסטינים קוראים לצעירים "להילחם" ו"להציל את ירושלים מהכיבוש". המסר עובר באמצעות גרפיטי ברחובות המרכזיים, והעימותים עם המשטרה בתקופת הקורונה העידו על העבודה של אש"ף בשטח כשהארגון שהוקם בשנת 1964 בפסגת הר הזיתים מוביל בריש גלי את המאבק נגד הריבונות הישראלית בעיר.

כל זאת על רקע מציאות שבה בכפרים במזרח ירושלים מתנופפים דגלי חמא"ס וטורקיה, ולמעשה הולכת ומתרחבת פעילותם של ארגונים אסלאמיים ולאומניים, שמטרתם להפוך את "אלקודס" לבירת המדינה הפלסטינית שתקום אחרי ש"פלסטין תשוחרר בג'יהאד".

גם ארגונים המזוהים עם דאע"ש ואל קאעידה פועלים ממש בחצר האחורית של ירושלים לדוגמא ארגון חיזב אלתחריר.

שיח עצאם עמירה, תושב צור באהר שבדרום ירושלים, מתבלט כאיש התחריר הפעיל ביותר וקיצוני באופן חריג, גם לדברי אנשי דת מוסלמים במזרח העיר. עמירה מטיף להקמת מדינת ח'ליפות נוסח דאע"ש שבירתה תהיה "אלקודס". בסדרת סרטוני וידאו שצולמו ברחבת המסגדים, גם באחרונה, הוא קורא לשחרור פלסטין והמסגדים ע"י הקמת ח'ליפות. בסרטונים מוצגות ההתנגשויות בין משטרת ירושלים למתפללים.

באפריל 2018 קבע עמירה בנאומיו כי "הח'ליפות תשיב את כבוד האומה האסלאמית ואת כבודה של ירושלים!". ברור שכוונתו היא לחלומו של ארגון דאע"ש להקים חליפות אסלאמית בכל העולם.

הפתרון היחיד האפשרי מבחינתה של ישראל אם ברצותה לשרוד במזרח התיכון הוא להראות לכולם מי פה בעל הבית, באופן שלא ישתמע לשתי פנים, ישראל חייבת לחזק את שליטתה במזרח בירתה ולתמוך בכל ארגון שתכליתו ליישב יהודים ולקדם את העניין הציוני בבירת העם היהודי ההיסטורית והנצחית, כל מצמוץ וכל היסוס שלנו בעניין הזה מגביר בקרב שכינינו את התחושה שאנחנו פה באופן זמני ואת התקווה לחסל את מה שהקמנו כאן על ארץ אבותינו.

לחצו כאן לתרומות לעמותת עטרת כהנים שפועלת לחיזוק ההתיישבות היהודית והריבונות הישראלית בכל חלקי ירושלים