הממשלה תאשר הקמת "משרד ראש ממשלה חלופי"

בישיבת הממשלה ביום ראשון יוקם המשרד החדש של בני גנץ, המקביל למשרד ראש הממשלה. יאיר לפיד תקף: "שיא הניתוק"

ערוץ 7 , כ"ח באייר תש"פ

הממשלה תאשר הקמת "משרד ראש ממשלה חלופי"-ערוץ 7
בני גנץ
צילום: דוברות הכנסת, עדינה ולמן

שרי הממשלה יתבקשו לאשר ביום ראשון הקרוב את ההחלטה להקים את משרד ראש הממשלה החלופי עבור ראש הממשלה החלופי ושר הביטחון בני גנץ.

בחדשות 12 דווח כי חוות דעת של היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט קבעה כי אין קשיים משפטיים בהקמת המשרד הנוסף. "הממשלה רשאית, באישור הכנסת, לאחד משרדים, לחלקם, לבטלם ולהקים משרדים חדשים", הסביר היועמ"ש.

יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד תקף את נתניהו וגנץ: "מה מביאה ממשלת המנותקים השבוע? לא דמי אבטלה לעצמאים, לא מענקים לעסקים קורסים - הקמת משרד חילופי לראש ממשלה חילופי".

יו"ר יש עתיד-תל"ם, יאיר לפיד
צילום: אלעד גוטמן

בראיון ל''עובדה'' התייחס השבוע בני גנץ לעובדה שממשלת האחדות היא הממשלה הגדולה בתולדות המדינה.

"אני מבין את הביקורת, אני לא שמח מהממשלה הגדולה. זו הממשלה שאפשר היה לייצר אותה בעת הזו וזה מה שעשינו", הסביר. "אני מבין את הקושי. אנחנו לא ממציאים. כל השרים, בצד שלי לפחות הם כאלה שיש להם משרד, ברור מה הוא עושה וכולי".

גנץ התייחס לסעיף בהסכם הקואליציוני שלפיו יוקם מעון ראש הממשלה גם לראש הממשלה החלופי. "לא יהיו שניים, תפסיקי עם האגדה הזאת. אני גר בראש העין, ואין שני מעונות שרד, ולא נעליים. כאשר ראש הממשלה ייצא מהסיטואציה בה הוא נמצא, והוא לא יהיה שר, אלא הוא יהיה ראש ממשלה חילופי, יהיה לו סידורי מעון או דירה, או מה שייבחר כשנגיע לרגע הזה, ואין שני מעונות", אמר.