בתוך חדר הבריחה
בתוך חדר הבריחהצילום: דוברות כפר הנוער הודיות

משבר הקורונה וההוראות של משרד הבריאות שהגיעו בעקבותיו, גרמו לכך שמוסדות החינוך השונים לא יכלו לחגוג השנה את יום ירושלים כפי שהם נוהגים מידי שנה.

בכפר הנוער הדתי 'הודיות' מצאו דרך יצירתית לציין את היום הזה וללמוד על ההיסטוריה של העיר בצורה חווייתית ומיוחדת, בעזרת חדר בריחה שהוכן על ידי צוות הפנימייה של הכפר.

במסגרת חדר הבריחה שהוקם בכפר, הכין הצוות מספר חידות מאתגרות על ההיסטוריה ועל המורשת של ירושלים.

חניכי הכפר נהפכו להיות לוחמים במלחמת ששת הימים והוטל עליהם לשחרר את הר הבית בזמן הקצר ביותר. על מנת שהחניכים יצליחו להשיג את המטרה ולהגיע אל היעד, היה עליהם לעבור מספר תחנות שבכל אחת מהן היו חידות שונות על העיר.

בין התחנות השונות הייתה תחנה המדמה את שוק מחנה יהודה, תחנת מפתחות שבה היה על החניכים למצוא את המפתח לשערי העיר. תחנה נוספת דימתה את הכותל המערבי ושם הוטל על החניכים למצוא את הפתק החבוי שיוביל אותם לתחנה האחרונה, שחרור הר הבית.

צילום: הודיות
צילום: הודיות

בשביל לשמור על הנחיות משרד הבריאות, חניכי הכפר חולקו לקבוצות קטנות ונכנסו אחת אחרי השנייה לפעילות על מנת שלא לסכן את שלומם.

כל כיתה התכנסה לאחר הפעילות בחדר המועדון שלה וערכה שם תפילה וסעודה חגיגית מצומצמת יחד עם הצוות החינוכי של הכפר.

מנכ"ל כפר הנוער הודיות אלי שטיין אמר "בכל שנה אנו זוכים לחגוג את יום ירושלים בתפילה גדולה וסעודה חגיגית והשנה, בעקבות הקורונה, נאלצנו לוותר על כך. לשמחתי הרבה צוות כפר הנוער מצא דרך מיוחדת ומהנה להמחיש את החג בדרך שונה וכן ליצור לחניכים חוויה מקסימה מהיום הזה ואנחנו יכולים לראות בבירור על החניכים שהפעילות הזאת בהחלט תרמה להם המון".