חמאס: סיפוח יוביל לאינתיפאדה כוללת

סגן מנהיג חמאס אומר, כי חזרת המאבק המזוין לאיו"ש אפשרית בהחלט וייתכן שהדבר יתרחש בקרוב מאוד.

דלית הלוי , כ"ט באייר תש"פ

חמאס
חמאס
צילום: Hassan Jedi, פלאש 90

סלאח אל-עארורי, סגן מנהיג חמאס, מזהיר כי סיפוח חלקים מאיו"ש ע"י ישראל יביא להתפרצות של אינתיפאדה כוללת.

בראיון לערוץ אל-מיאדין, המזוהה עם חיזבאללה, אמר עארורי כי האינתיפאדה תפרוץ בתגובה ל"כיבוש הציוני" וכבר עתה חמאס נקטה צעדים שיוביל בקרוב לנקודת הפיצוץ.

עארורי הדגיש, כי חזרת המאבק המזוין לאיו"ש אפשרית בהחלט וייתכן שהדבר יתרחש בזמן קרוב יותר ממה שאנשים מעריכים.

לדברי עארורי, חמאס סומכת על עמדת העם הפלסטיני באיו"ש, רצועת עזה, הפזורה וישראל וחותרת שעמדה זו תהיה החזית המאבק בתוכנית הסיפוח הישראלית.

לשם כך, אמר עארורי, חמאס מגייסת את כל הכוחות כדי שתתקיים תגובה עממית רחבת היקף בהתבסס על המגעים שנערכו עם הארגונים הפלסטיניים גם מחוץ לפלסטין.

עוד אמר עארורי, כי התקרבות ישראל לקווים האדומים בירושלים תפוצץ את המצב בדומה לאינתיפאדת אל-אקצה בשנת 2000. "לא ייתכן שהיא (ירושלים) תהפוך לעיר יהודית, העיר הזו היא לב האסלאם והערביות ולב הבעיה שלנו", אמר.

בנוגע לעסקת החילופין עם ישראל אמר עארורי, כי חמאס מוכנה להגיע להסכם כדי להביא לשחרור האסירים הביטחוניים הפלסטינים. לדבריו, ישראל מנהלת מלחמה פסיכולוגית כדי להביא לעסקת חילופין בהקדם האפשרי, ואולם על פי תפיסת חמאס עמדת ישראל אינה רצינית.

עארורי אמר, כי בימים האחרונים היו מגעים עם גורמים מצריים בנוגע לעסקת החילופין, חמאס העבירה את עמדתה לצד המצרי ואולם לא הייתה התפתחות משמעותית.