משפט נתניהו
הצלמים יצאו, נתניהו יכנס

צוותי הצילום שיגיעו מחר (ראשון) לבית המשפט המחוזי בירושלים צפויים לצאת מהאולם לפני שראש הממשלה יתיישב.

ערוץ 7 , כ"ט באייר תש"פ

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
צילום: Flash90

צוותי הצילום שיגיעו מחר (ראשון) לבית המשפט המחוזי בירושלים לפתיחת משפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, צפויים לצאת מהאולם לפני שראש הממשלה יתיישב. כך פורסם הערב בכאן 11.

נתניהו נאשם בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים. בדיווח נאמר כי לאולם הדיונים יוכל להיכנס סנגור אחד בלבד מטעם נתניהו, לאחר קביעת בית המשפט בנושא, אמנם עד כה לא הודיעו סופית מי זה יהיה.

מספר הנוכחים באולם בית המשפט המחוזי בירושלים יהיה מוגבל, הם יישבו במרחק של שני מטרים אחד מהשני, ולא תהיה נוכחות נציגי תקשורת. אלו יישבו באולם נפרד וסגור לעיתונאים בקומה אחרת, והדיון ישודר אליהם במעגל סגור.

הפרקליטות צפויה לבקש שהמשפט יתנהל כמה פעמים בשבוע, בעוד שהסנגורים יבקשו חודשים רבים להערכות, ויטענו כי חלק מחומר החקירה הגיע אליהם רק לאחרונה וכי הם לא יודעים אם הם אמורים לקבל חומר נוסף. כמו כן, סנגוריו של נתניהו צפויים לבקש כי תשובתו לאישומים תינתן רובה ככולה בכתב - וגם כן בעוד שבועות רבים, ואף חודשים.

לבית המשפט המחוזי צפויים להגיע מחר תומכי נתניהו כדי להפגין מחוץ לאולם, וגם שרת התחבורה מירי רגב תגיע למקום. עם זאת, ככל הנראה תיאסר עליה הכניסה לאולם הדיונים. בית המשפט נערך לעומסים כבדים והפגנות ליד בית המשפט בירושלים.