חוזרים לתפילות ראש חודש בכותל

במטה המשותף לשמירה על קדושת הכותל חוזרים לשגרה ונערכים לתפילת ראש חודש מחר ברחבת הכותל

ערוץ 7 , כ"ט באייר תש"פ

תפילת שחרית בכותל
תפילת שחרית בכותל
צילום: הקרן למורשת הכותל

עם ההקלות והחזרה החלקית לשגרה, במטה המשותף לשמירה על קדושת הכותל נערכו בימים האחרונים לחזרה לתפילות ראש חודש ברחבת הכותל, ומחר הם מתכוונים לקיים תפילה חגיגית ברחבת הכותל, על פי המגבלות הנוכחיות.

אנשי המטה המשותף מזכירים כי רק ביום חמישי האחרון, ליל יום ירושלים, התקיימה ברחבת הכותל עצרת חגיגית לציון יום ירושלים, תחת הכותרת "הרבנות הראשית לדורותיה: הכותל קדוש לכל אורכו", ובה נשא דברים גם הראשון לציון הרב יצחק יוסף ועמד על כך "דעת הרבנות הראשית לישראל, בראשות שני הרבנים הראשיים, הרב לאו ואנכי, כל הכותל המערבי, לכל אורכו, הוא קדוש, קדוש לעם ישראל בלי שום פשרות בנושא הזה".

בהמשך הדברים התייחס הרב יוסף גם לדבריו של משה ליאון בנושא "יש לנו היום ב"ה ראש עיר, יהודי ירא שמים, יהודי יקר מאוד, והוא הולך איתנו בתמיכה, אומר השקפה נכונה, שכל הכותל הזה, כל כולו, אין שום דריסת רגל לא לרפורמים ולא לשום דבר אחר, לא נשות הכותל, כלום, הכל קדוש וצריכים לשמור על קדושת המקום".

את הדברים אמר משה ליאון בראיון לקראת יום ירושלים, לאחר שנשאל מה דעתו על מתווה הכותל השיב "יש לי עמדה, לא להתפשר בנושא הזה. הכותל שימשיך להיות הכותל כפי שהוא, לא מקום מסוים לתפילה עבור קהילה מסוימת. אני נגד רחבה חלופית, אני נגד זה, אין מקום יותר קדוש מהכותל."

בצלאל זיני מהמטה המשותף לשמירה על קדושת הכותל מסר: "אנחנו שמחים לחזור מחר לרחבת הכותל לתפילת ראש חודש חגיגית, על פי ההנחיות וההגבלות כמובן, ולהמשיך את קריאת הראשון לציון מהעצרת בכותל, ושמחים גם על עמדתו הברורה של מר משה ליאון, ראש העיר, שלא מתקפל בפני קולות צעקניים של שוליים קיצוניים שמייצגים בעיקר את עצמם, ומזמינים אותו ואת כל מי שיצליח להיכנס להצטרף אלינו מחר לתפילה החגיגית".